Peugeot imzalı yeni elektrikli motosiklet: e-Streetzone

19.12.2022
11
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Peugeot imzalı yeni elektrikli motosiklet: e-Streetzone

Dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden Peugeot, motosiklet tarafında da yer alıyor. İşletme bugün yeni bir elektrikli motosiklet tanıttı.

Ayrıntılarına altta yer verdiğimiz Seat imzalı elektrikli motosiklet modeli sonrasında ses getiren Peugeot imzalı yeni elektrikli motosiklet modeli e-Streetzone, dolaysız olarak yevmiye şehir kullanımına odaklanıyor. 10 yıldır yollarda olan 50cc Streetzone ’un elektrikli versiyonu olan e-Streetzone, tasarımsal olarak çok standart görünüyor. Elektriğe yollama yapan mavi ayrıntılara sahip olan model, iki değişik çıkarılabilir batarya ile seçim edilebiliyor. Motosiklet tek batarya ile alınırsa vasati 25 kilometre/s süratle takribî 61 kilometre kadar bir erim getiriyor. Vasati 45 kilometre/s süratle ise 51 kilometre kadar erim sunuluyor.

Motosiklet çift batarya ile alınırsa vasati 25 kilometre/s süratle takribî 112 kilometre kadar erim getiriyor. Vasati 45 kilometre/s süratle ise 96 kilometre kadar erim elde edilebiliyor. Bu erim bedelleri elbette sürücü ağırlığı ve yol koşullarına göre ciddi biçimde değişebiliyor. Tek batarya ile 90 kilogram, çift bataryayla 102 kilogram gövde ağırlığı bulunan elektrikli motosiklet, standart priz kullanılırsa yüzde 80 doluluğa 4.5 saatte getirilebiliyor. Buna ek olarak süratli şarj desteği sunuluyor.

Peugeot imzalı elektrikli motosiklet e-Streetzone, 105 Nm tork üreten elektrik motoruyla her sürücüyü rahatlıkla sürükleyecek bir seçenek konumunda ve sadece önde disk fren kullanıyor. Uslu telefonları yerleşik USB portundan şarj edebilen motosikletin maliyeti henüz açıklanmış değil. Çıkış ise 2023 ’nam ilk çeyreğinde üç değişik renk üzerinden yapılacak.

Peugeot imzalı elektrikli motosiklet e-Streetzone yanında bu da alakanızı çekebilir: Corsair ’den bükülebilir OLED oyuncu monitörü

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.