Katlanabilir ekranlı ilk Apple ürünü için bu sefer Samsung tarih verdi

14.01.2023
4
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Katlanabilir ekranlı ilk Apple ürünü için bu sefer Samsung tarih verdi

Apple, henüz bir katlanabilir ekrana sahip ürün çıkarmadı. İşletme bu mevzuda tez etmiyor. Bunu Samsung da ispatlıyor.

Teknoloji devi Apple, uzun vakittir katlanabilir ekranlı aygıtlar üzerinde çalışmalar yapıyor. İşletmenin bunun için Samsung Display ve LG Display gibi elastik OLED oturum üreten işletmelerden misal ekranlar aldığı biliniyor. Ancak yukarıyada da dediğimiz gibi Apple bu mevzuda tez etmek istemiyor. Samsung tarafından yapılan taze bir açıklamaya göre katlanabilir ekranlı ilk Apple ürünü ancak 2024 senesinde karşımıza çıkabilir. Peki bu ürün ne olabilir?

Yüzde 99 olasılıkla 2024 senesinde katlanabilir ekranlı bir iPhone tanıtılmayacak. Apple ’ın katlanabilir ekranı ilk olarak bir iPad ya da MacBook bilgisayara koyması bilave ediliyor. Biliyorsunuz bu mevzu çok uzun zamandır gündemde bulunuyor. Apple artık bu taraftaki çalışmalarını gizleyemiyor.

Display Supply Chain Consultants DSCC analisti Ross Young, geçtiğimiz aylarda ilk katlanabilir iPhone modelinin 2025 senesinden evvel karşımıza çıkmayacağını aktarmıştı. Ross Young bunun yanında Apple ’ın 20 inç katlanabilir ekrana sahip bir MacBook tasarıyı olduğunu da söylemişti.

Daha sonra konuşan Apple tarafına müteveccih sağlam kaynaklardan Mark Gurman da böyle bir çalışma hakkında duyumlar aldığını aktarmıştı. Gurman, teknoloji devi için 2025 ya da 2026 sonrasında satışa sunmak ismine bir katlanabilir ekranlı MacBook / iPad hibriti üzerinde çalışıyor demişti.

Sürece daha sonra CCS Insight analisti Ben Wood da dahil olmuş, Wood  verdiği ziyaret kapsamında Apple ’ın 2024 senesinde karşımıza bir katlanabilir iPad ile çıkacağını iddia etmişti. Wood ’a göre katlanabilir iPhone ’dan evvel “katlanabilir ekran adımı” ilk olarak bir iPad üzerinde atılacak. Wood, mevcut koşullar altında “Apple ’ın katlanabilir bir iPhone yapması anlamlı değil” yorumunu getiriyor. Katlanabilir iPhone ’un 2025 sonrasında pazara çıkabileceği ve en az 2.500 dolar maliyete sahip olabileceği de iddia ediliyor.

Samsung ve iPhone reklamı yanında bu da dikkat çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.