YouTube Music ve Premium için toplam abone sayısı açıklandı

30.12.2022
6
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
YouTube Music ve Premium için toplam abone sayısı açıklandı

YouTube Music ve Premium servisleri için toplam abone sayısı açıklandı. İkili bir senede 30 milyon yeni abone kazandı.

Resmi olarak yapılan açıklamaya göre YouTube Music ve Premium servisleri şu an küresel olarak 80 milyon aboneye sahip. Yukarıyada da dediğimiz gibi bir senede 30 milyon yeni abone kazanan ikili, bu mevzuda Google ’ın suratını güldürüyor. 2021 eylül ayında Music ve Premium özelinde 50 milyon abonesi bulunan YouTube, süratli biçimde büyüyor ve abonelikleri üzerinden elde ettiği kazancı artırıyor. Bunda abone sayısının çoğalması kadar yakın zaman evvel yapılan maliyet çoğalışının da tesiri bulunuyor.

Geçtiğimiz ay yapılan zam istikametinde YouTube Premium artık Türkiye ’de ve bazı öbür ülkelerde daha pahalıya satılıyor. Yapılan çoğalış ile beraber bireysel kutu Türkiye ’de 16,99 TL ’den 29,99 TL ’ye, aile tasarıyı 25,99 TL ’den 59,99 TL ’ye yükseldi. Daha evvel 169,99 TL olan senelik bireysel kutu ise artık 299,99 TL maliyete satılıyor. Mevzuda bir paylaşım yapan YouTube, çoğalış için kısaca “Pazarda yaşanan enflasyon ve yerel vergi farklılıkları gibi başkalaşımlara ayak uydurmak için bazen abonelik fiyatlarımıza aktüelliyoruz.” açıklamasını yapmıştı.

Müzik tarafının lideri hali hazırda sarih ara farkla Spotify. Kısa vakit evvel yapılan açıklamaya göre Spotify şu an 195 milyon fiyatlı aboneye sahip. İşletmenin fiyatsız aboneler 273 milyona erişti ile beraber toplam 468 milyon kadar etkin abonesi bulunuyor. Fiyatlı abone sayısı son çeyrekten bu yana 7 milyon kadar artan şirket, sene bitmeden 200 milyon fiyatlı aboneyi geride bırakmak istiyor ve bunu yapabilecek gibi görünüyor.

YouTube abone sayıları yanında bunlar da alakanızı çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.