Google, yeni yılda kişisel bilgiler ortaya çıktı bildirimi yapacak

21.05.2023
4
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Google, yeni yılda kişisel bilgiler ortaya çıktı bildirimi yapacak

İnternet devi Google, bugün ehemmiyetli bir büyümenin haberini daha verdi. İşletme yeni senede şahsi balaka bildirimi yapacak.

Dün akşam ayrıntılarına altta yer verdiğimiz çok rakamda gelecek ilanında bulunan ve burada özellikle arama tarafında odaklanan Google, bunlar arasına tertip ettiği faallik sonrasında verimli bir ekleme daha yaptı. Twitter ’dan resmi bir bülten yapan işletme, yeni senede hesabınıza kayıtlı telefon numarası, e-posta adresi ve ev adresi gibi balakalar arama neticelerinde çıkarsa size bildirim ile haber verecek. Şahsi balaka güvenliğini gözetmek ismine çok hoş olan bu sistemde, ortaya saçılan bu şahsi balakaların “arama neticelerinden silinmesi” de arz edilebilecek.

Bunun için iki değişik yol sunan Google, şahsi bilgilerinizi yalnızca arama neticelerinden kaldırabiliyor. Başka Bir Deyişle balakalarınızın yer aldığı internet sitesinden silme yapılamıyor. Bunun için balakalarınızı sarih olarak yayınlayan site ile bağlantıya geçmeniz gerekiyor. İşletme natürel olarak internet sitelerinin kendi bilgilerine ulaşım sağlayamıyor.

Google ’ın arama neticeleri fantastik büyük. Bu açıdan şahsi bilgilerinizin internete düşüp düşmediğini manuel olarak hakimiyet etkeniz gerçekten imkânsız vaziyette. Bu açıdan geç kalınmış hoş bir adım atan işletme, bu bahsi geçen bildirim sistemini opsiyonel olarak sunacaklarını aktarıyor. Başka Bir Deyişle arama neticelerinde görünmesini istediğiniz şahsi bilgileriniz varsa, altyapıyı kapatabileceksiniz.

Google adımları yanında bu da alakanızı çekebilir: Corsair ’den bükülebilir OLED oyuncu monitörü

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.