Siri ile kontrol edilebilen akıllı ışık şeridi: TP-Link Tapo L930-5

08.06.2023
1
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Siri ile kontrol edilebilen akıllı ışık şeridi: TP-Link Tapo L930-5

TP-Link yeni uslu ışık şeridini görücüye çıkardı. TP-Link Tapo L930-5 olarak adlandırılan makine 50 değişik renk bölgesini ayarlamaya olanak tanıyor. Apple ’ın HomeKit takviyesine de sahip olan ışık şeridi rastgele bir hub ’a gereksinim dinlemeden çalışıyor. Süratli bir biçimde Wi-Fi ’a bağlanan makine değişik civarlar veya ruh halleri için değişik renkte aydınlatma senaryoları oluşturabiliyor.

Işık şeridi ayrıca boyunca yer alan ekstra beyaz LED boncukları sayesinde yüksek lümenli 1.000 lümen beyaz aydınlatma da yapabiliyor. Işık şeridinin dış kısmında PU kaplama kullanılıyor. Bu malzeme sayesinde TP-Link Tapo L930-5, yumuşak ve saydam bir ışık üretiyor. Tapo ’nun Apple HomeKit dayanağına sahip ilk ışık şeridi olan L930-5, bu sayede Siri ile de hakimiyet edilebiliyor. Apple HomeKit ’in yanı gizeme Amazon Alexa ve Google Asistan dayanağı da olan ışık şeridi, uslu bir hoparlör üzerinden ses ile yönlendirilebiliyor.

TP-Link Tapo L930-5 ışık şeridinin Türkiye maliyeti ne kadar?

Müziğin ritmine paralel olarak enerjik ışıklar yayabilen Tapo L930-5, beş metre uzunluğunda. Işık şeridi, istenen yerden kesilip, 3M yapıştırıcı sayesinde her yere kolayca yapıştırılabiliyor. iOS ve Android ’li makineler için geliştirilen Tapo uygulamasıyla kolay bir biçimde hakimiyet edilebilen aygıtın Türkiye ’deki maliyeti ise takribî 77 dolar.

Alakanızı çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.