Eski Disney CEO ’su Twitter ’ı almaktan vazgeçme nedenlerini açıkladı

09.02.2023
2
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Eski Disney CEO ’su Twitter ’ı almaktan vazgeçme nedenlerini açıkladı

Cümbüş sektöründeki dünyanın en büyük şirketlerinden Disney, ortaya çıktığı kadarıyla Twitter tarafını satın alma tasarıları yapmış.

Disney, yapılan açıklamaya göre spesifik olarak 2016 senesinde Twitter ’ı almayı düşünmüş. Şirket Twitter ’ı kullanarak mahsullerini / cümbüş merkezlerini / içeriklerini daha fazla kitleye eriştirebileceğine inanmış. Ancak daha sonra değişik sebeplerden dolayı bundan bırakılmış. Kısa vakit evvel bu mevzuda bir açıklama yapan daha önceki Disney CEO ’su Bob Iger, ilk olarak Twitter ’ı satın almayı düşündükleri zaman yapılan analizler sonrasında Twitter kullanıcılarının ehemmiyetli bir kısmının “hakikat olmadığını” bulduklarını söyledi. Elon Musk ’ın sahte hesap mevzusunda yapılan bu açıklama özelinde çıkan bir habere verdiği yanıt ise yalnızca “Tuhaf…” oldu.

Interesting …

— Elon Musk @elonmusk September 8, 2022

Disney ’in bu keşif sonrasında bedeli ciddi biçimde düşürdüğü aktarılıyor. Bu sayede kendileri için çok ucuz bir uyuşma elde ettiklerini belirten Bob Iger, alımdan sahte hesaplardan çok Twitter ’daki “makûs yanlar” sebebiyle bıraktıklarını belirtiyor. Sarih olarak anlaşıldığı üzere şirket Twitter ’ın kendilerine bereketten çok hasar getireceğini düşünmüş.

Aslında Disney bunda oldukça haklı. Dolaysız olarak cümbüşe odaklanan işletme Twitter ’ı alsaydı ve idareye geçseydi, platformun çirkin suratını idaremek zorunda kalacak ve kullanıcılar yanında devletlerin isteklerine de yanıt vermek zorunda olacaktı.

Twitter ’da sarih olarak büyük bir bot hesap meseleyi bulunuyor. Twitter bunu kabul etmiyor ve sayının büyük olmadığını düşünüyor. Ancak gerçekten vaziyet çok daha değişik ve bir hayli büyük hesap bu botlardan usanmış gidişatta. Bu arada süreç yalnızca Twitter ’ı içermiyor. Günümüzde hemen her sosyal medya platformu bot hesaplar ile kaynıyor.

200 megapiksel kameralı Motorola Edge 30 Ultra tanıtıldı

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.