Meta imzalı uslu saatler ve aşırısı çıkmadan tarih oldu

23.12.2022
1
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Meta imzalı uslu saatler ve aşırısı çıkmadan tarih oldu

Kısa müddet büyük bir işten çıkarma duyuran Meta, uzun vakittir gündemde olan uslu saatlerini ve aşırısını rafa kaldırdı.

Kaçıranlar için Meta geçtiğimiz hafta bütün 11 bin personel ile yollarını ayırmaya başladı. Meta ’nın bundan evvel takribî 87 binden fazla çalışanı bulunuyordu. Mevzuda bir açıklama yapan firma CEO ’su Mark Zuckerberg şunları aktarmıştı: “Bugün Meta ’nın tarihinde yaptığımız en güç farklılıklardan bazılarını paylaşıyorum. Ekibimizin büyüklüğünü takribî yüzde 13 oranında eksiltmeye ve 11.000 ’den fazla hünerli çalışanımızın işine son vermeye karar verdim. Ayrıca daha yalın ve daha yararlı bir firma olmak için isteğe bağlı tüketmeleri keserek ve işe alımları dondurma kararımızı 1. çeyreğe kadar uzatarak bir dizi ek adım atıyoruz.”

İşte bu işten çıkarma sebebiyle Meta, satışa sunulmayan uslu saatlerini rafa kaldırdı. Bu zati çok ses getirmesi muhtemel olmayan teçhizat mahsulleri artık kesin olarak satışa sunulmayacak. Firma buna ek olarak Portal acelesi öbür teçhizat mahsullerini de bitirmiş vaziyette. İşletmenin teçhizat tarafındaki odağı bundan sonra yalnızca Quest acelesi sanal / artırılmış asıllık başlıkları olacak. İşletme büyük önemsediği “metaverse” özelinde tüm odağını bu teçhizatlara verecek.

Meta tarafından geliştirilen uslu saatlerden birisi, geçtiğimiz aylarda sızdırılmış ve ilk olarak ekranında yer alan kamera ile dikkat toplamıştı. Bunun için bir ekran çentiğine sahip olan yuvarlak hatlı uslu saat, mobil bağlantı dayanağına sahip olacaktı ve böylelikle bireylerin istedikleri her yerde yerleşik kamera ile görüntülü konuşma yapmasına imkân tanıyacaktı.

Meta adımları yanında bu da alakanızı çekebilir: Sony ’den yeni PS5 reyin kumandası

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.