Apple, iCloud.com için yeni tasarımı kullanıma sundu

30.11.2022
6
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Apple, iCloud.com için yeni tasarımı kullanıma sundu

Teknoloji devi Apple, geçtiğimiz ay iCloud.com için çağdaş bir tasarım test etmeye başlamıştı. Bu tasarım bugün kullanıma çıktı.

Apple ’ın bulut servisi iCloud ’a uzun senelerdir aygıtlar yanında iCloud.com internet sitesi üzerinden de ulaşım sağlanabiliyor. Bu sayfada Apple ’ın e-posta servisine, hesaba kayıtlı şahıslarınıza, takvime, resimlerinize, Google Drive benzeri iCloud Drive‘a, anekdotlarınıza, oluşturduğunuz hatırlatıcılara, Pages – Numbers – Keynote servislerine ve iPhone Bul hizmetine ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Burada şimdiye kadar oldukça standart bir tasarım kullanan Apple, bunu bugün itibarıyla neşelendirici biçimde değiştirdi. Dolaysız olarak burada ulaşabileceğiniz yeni “iCloud.com” sayfası ile çok daha çağdaş bir tasarıma geçildi.

iCloud hesabı olan herkes tarafından deneyimlenebilen sayfa, artık iCloud ’un içeriklerini semboller değil ayrı bvefatlar halinde sarih olarak karşınıza getiriyor. Misalin yeni sayfada Mail ’de yer alan en son e-postalar, iCloud Drive ’da açılan en son dosyalar, takvim içerikleri ve resimler sayfayı açtığınız an karşınıza getiriliyor.

iCloud.com için hazırlanan yeni tasarımı bilave edilenden daha kısa zamanda etkin eden ve yeni tasarım ile birçok kullanıcıdan iyi geri dönüşler alan Apple, yeni sayfada özelleştirme mevzusunda da bazı ayarlar sunuyor.

iCloud, Apple ’ın genel olarak beğenilen bir hizmeti. Ancak bu servis özelinde uzun zamandır dile getirilen negatif yorumlar da yok değil. Misalin Apple ’ın hali hazırda fiyatsız olarak yalnızca 5 GB depolama alanı vermesi hiç güzel karşılanmıyor. Şirketin şahıslara fiyatsız olarak daha fazla depolama alanı vermesi isteniyor. Apple daha fazla depolama alanını elbette para ile satıyor. Maliyetler Türkiye özelinde “50 GB” için aylık 6,49 TL, “200 GB” için aylık 19,99 TL, “2 TB” içinse aylık 64,99 TL seviyesinde yer alıyor.

Apple ve iCloud.com adımı yanında bu da alakanızı çekebilir: DJI imzalı yeni drone modeli

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.