Netflix kendi oyun stüdyosunu da kuruyor

24.02.2023
2
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Netflix kendi oyun stüdyosunu da kuruyor

Reyin tarafına gerçekten büyük önemseyen Netflix, bu mevzuda beklentilerin ötesinde tasarılar asıllaştırıyor.

Netflix uygulamasının içerisinden ulaşım sağlanabilen oyunlar önümüzdeki yarıyılda çoğalacak. Zira Netflix ve Ubisoft kısa zaman evvel 2023 ’deri itibaren dünyanın en hoşlanılan reyin serilerinden bazılarını Netflix ’e taşıyacak üç mobil reyin yaratmayı tasarladıklarını duyurdu. Ancak firma yalnızca bunlarla da kanaat etmek istemiyor. Bugün yapılan resmî açıklama ile bildiğimiz kadarıyla dev ad kendi reyin stüdyosunu kuruyor.

Geçtiğimiz aylarda birçok değişik reyin stüdyosunu satın alarak bünyesine katan firma, bahsi geçen kendi reyin stüdyosunu “Helsinki” merkezli olarak açmak üzere kolları sıvamış gidişatta. Burada reklama ve uygulama içi satın alma alternatiflerine sahip olmayan üst seviye oyunlar üretmek istediklerini belirten firma, stüdyonun başına Marko Lastikka ’yı yerleştiriyor.

Netflix, kurulan bu reyin stüdyosu ile elbette hemen reyin yayınlamaya başlamayacak. Evvel büyük bir takım kurulacak, daha sonra belirli fikirler üzerinde çalışmalar yapılacak. Helsinki merkezli stüdyo uzun vadeli tasarıların merkezinde yer alırken, işletme reyin mevzusunda başka uzun vadeli tasarılar da yapıyor.

Netflix tarafından sunulan oyunlar şu an uygulamanın içerisinde oynanmıyor. Şahısların bu oyunları aygıtlarına ayrı olarak indirmesi gerekiyor. Ancak firma bunu ileride değiştirmek istiyor. Şayet tasarılar meblağsa hazırlanan oyunlar ileride dolaysız olarak buluta taşınacak, böylece şahıslar Netflix ’in sunacağı oyunları istedikleri her yerde oynayabilecek.

Bulut reyin tarafını kurmak ismine kilit pozisyonlarda personel aramaya başlayan firma, bu mevzuda 2022 ’yi es geçebilir ancak 2023 senesinde oyunlarını buluta aktararak alanda GeForce Now, Xbox Cloud Gaming ve Google Stadia gibi adların karşısına çıkabilir. Büyük bulut sistemlerini hali hazırda kullanan firma, bulut reyin altyapısı için Amazon ya da Microsoft gibi devler ile sunucu iş birliği kurabilir.

Netflix reyin hücumları yanında bu da alakanızı çekebilir: Kendi balansını kurabilen elektrikli motosiklet

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.