Sony: “Özel PlayStation oyunları PC için hemen çıkmayacak”

24.02.2023
3
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Sony: “Özel PlayStation oyunları PC için hemen çıkmayacak”

Reyin tarafının ehemmiyetli adlarından Sony, son yarıyılda PlayStation oyunları üzerinden büyük bir PC atılımı asıllaştırıyor ve bu tarafta ciddi gelecek görüyor.

Sony, son yarıyılda birçok PlayStation oyununu PC için çıkardı. Bu sayede devasa PC pazarından da ciddi bir kazanç elde etmeye başlayan işletme, bu alanda gelecek görüyor ve PC tarafına yeni PS oyunları getirmek istiyor. Ancak Sony dayanağıyla çıkan yeni PS oyunlarının PC ’ye gelişi hipotez edildiği gibi hemen olmayacak. İşletme ismine konuşan Hermen Hulst, birçok özel PS oyununun PC ’ye bir seneden evvel gelmeyeceğini belirtti.

Bu anlamlı zira işletme özel PS oyunlarını evvel PlayStation konsolların sahiplerine satacak, bu sayede konsolları ortadan kaldırmayacak. Sony şayet oyunları PC ’ye hemen çıkarırsa, çoğu birey konsol almak yerine PC toplamayı ya da PC ’sinin yanına bir Xbox almayı seçim edecektir.

Ancak bu vaziyet tüm oyunlar için geçerli olmayacak. Yapılan açıklamaya göre “live-service” başka bir deyişle online esasta kesintisiz olarak geliştirilen ve aktüellenen bazı PS oyunları, PC tarafına daha erken tarihte gelecek. Bildiğimiz kadarıyla Sony son yarıyılda “live-service” oyunlara büyük umursuyor ve bu mevzuda yeni üretimler geliştiriyor.

Sony, bu mevzuda en son bir PlayStation PC Launcher ayrıntısıyla da gündeme gelmişti. Hali Hazırda bu mevzuda Sony ’den bir doğrulama gelmedi ancak işletme geliştirdiği PC oyunları için kendi “Launcher” yazılımını hazırlıyor gibi görünüyor. İşletmenin bu yazılım üzerinden daha fazla kazanç elde edebileceği, aynı zamanda şahıslara çapraz alım / kullanım ile PlayStation Network PSN entegrasyonu sunabileceği aktarılıyor.

Sony son yarıyılda PC oyunculuğu için ehemmiyetli teçhizat adımları da atıyor. Kaçıranlar için Sony, oluşturduğu INZONE markası ile teçhizat sektörüne yeni bir alternatif getirdi. İşletme bu marka altında özellikle PC ve spesifik olarak da e-Spor tarafına odaklanmak istiyor. Japon teknoloji devi elbette bu yeni markanın geleceği için umutlu. Hatta Sony, INZONE markasını eSpor dünyasının Nike ’ı yapmak istiyor.

Günümüzde birçok dünyaca ünlü sporcu performanslarını belirlemiyor olmasına karşın Nike kullanıyor. Nike gibi işletmeler markayı öne çıkarmak ismine özel uyuşmalar yapıyor ve bu uyuşmalardan genel ürün satışları oldukça pozitif etkileniyor. Sony de bu anlamı odak noktaya almak ve INZONE markasını e-Spor dünyasının standart ekipmanı haline getirmek ismine çalışmalar asıllaştırıyor.

Tüketiciler eSpor turnuvalarında ve profesyonel oyuncularda kesintisiz olarak INZONE imzalı ürünleri görürse, bu ürünlere sahip olmak isteyecek. Oyuncular, psikolojik olarak başarılı oyuncuların performansını kullandıkları INZONE ürünleriyle bağdaştıracak.

PlayStation tasarıları yanında bu da alakanızı çekebilir: Katlanabilir yapıda hazırlanan olağanüstü televizyon: C Seed N1

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.