Thrustmaster, T818 ile “direct drive” direksiyon dünyasına girdi

08.12.2022
166
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Thrustmaster, T818 ile “direct drive” direksiyon dünyasına girdi

Yarış direksiyonu denildiği zaman akla gelen ilk işletmelerden olan Thrustmaster, “direct drive” dünyasına girişi T818 ile yaptı.

Ayrıntılarına burada yer verdiğimiz Logitech G PRO Racing Wheel yarış direksiyonu, yarış simülasyonu dünyasına ilave edilen en yeni son kullanıcıya müteveccih “direct drive” direksiyon sistemi olmuştu. Hatta bu set işletmenin ilk “direct drive” modeli olarak ses getirmişti. Daha fazla bilgiye burada ulaşabileceğiniz bu dişli ya da kayışlı modellere oranla çok daha gerçekçi bir tecrübe sunan “direct drive” teknolojisi, “güçlü, gecikmesiz ve gerçekçi” bir “Force Feedback” ortaya koyuyor. Bu alana kısa vakit evvel ise daha çok üst seviye kullanıcılara müteveccih çözümler ile Asetek SimSports işletmesi dahil olmuştu.

Şimdi ise uzun zamandır bilave edilen Thrustmaster imzalı ilk “direct drive” direksiyon sistemi T818 karşımızda. 10 Nm gibi birçok şahıs için oldukça yeterli bir güce sahip olan model, Fanatec CSL DD gibi kompakt sayılabilecek bir gövdeye sahip. Hakimiyet butonları yan tarafa yerleştirilen gövde, ön kısmında gövdeye güzel biçimde entegre edilmiş LED ışıklar btemizletiyor. Bu ışıklar reyin geliştiricileri tarafından özelleştirilebiliyor.

Direksiyon bağlantısı için yeni nesil bir süratli tak-çıkar aparatı ile gelen Thrustmaster T818, istenirse özel aparatlar desteğiyle masaya bağlanarak da kullanılabiliyor. Ancak 10 Nm güçten bütün olarak faydalanmak için buradaki gibi iyi bir metal stand birimi gerekiyor. Şimdilik yalnızca PC ile çalışması için planlanan T818, yapılan açıklamaya göre yardımına da kazanacak.

Thrustmaster işletmesinin direksiyon / yarış çözümleri Türkiye ’de uzun müddettir garantili olarak satılıyor. Bu açıdan T818 modeli de önümüzdeki yarıyılda Türkiye pazarında elde edilebilir olacaktır. Modelin yurt dışı maliyeti resmî açıklamaya göre 650 euro seviyesinde yer alıyor. Bunun yanına elbette ayrıca pedal ve direksiyon satın alınması gerekiyor.

Thrustmaster T818 yarış direksiyonu bu da ilginizi çekebilir: İnsansı robot Ameca ve yapabildikleri

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.