Nvidia DLSS 3 teknolojisi neden RTX40 serisine özel?

29.05.2023
1
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Nvidia DLSS 3 teknolojisi neden RTX40 serisine özel?

Ekran kartı devi Nvidia, uzun zamandır merakla beklenen GeForce RTX 4000 acelesi ekran kartları ile DLSS 3 teknolojisini de tanıttı.

Nvidia, geçtiğimiz hafta tertip edilen “GeForce Beyond” faalliği kapsamında beklenen yeni yarıyıl için perdeyi kaldırdı. Bu faallikte 3000 serisinin yerini alacak 4000 acelesi ekran kartları karşımıza çıkarıldı. İşletme yeni ekran kartlarıyla çıtayı gerçekten çok ciddi biçimde artırıyor, yeni kartlar TSMC ’nin 4 nm yapım sürecinden çıkan İsme Lovalace GPU ’yu temel alıyor. Seride şimdilik RTX 4080 İki versiyon var ve RTX 4090 olmak üzere iki değişik ana ekran kartı yer alıyor. Daha alt seviye 4000 acelesi ekran kartlarının ise sene sonunda ya da yeni senede gelmesi bekleniyor.

Yeni ekran kartlarıyla birlikte uzun zamandır merak edilen DLSS 3 teknolojisi Deep Learning Super Sampling için de bülten yapıldı. Hatta bu yeni versiyon dolaysız olarak RTX 40 serisine özel bırakıldı. Yeni geliştirmeler ile niteliği ve performansı artıran DLSS 3, daha öncekine oranla daha iyi görüntü tahlili yapıyor ve böylece DLSS 2 ’de görülen bir hayli bozulma ortadan kaldırılıyor.

Çizim için planlanan 4K 120 Hz ekranlı Wacom Cintiq Pro 27 tanıtıldı

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.