Xiaomi, Google Fotoğraflar entegrasyonu için detaylı bilgiler verdi

04.05.2023
4
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Xiaomi, Google Fotoğraflar entegrasyonu için detaylı bilgiler verdi

Çin merkezli en büyük telefon üreticilerinden Xiaomi, Google Resimler entegrasyonu için detaylı balakalar verdi.

Xiaomi Türkiye, daha evvel burada yer verdiğimiz Google Resimler entegrasyonu için daha fazla balaka paylaştı. Mevzuda ilk olarak şunlar aktarıldı: “Xiaomi, MIUI Android aygıt kullanıcılarının resimlerini ve videolarını yedeklemeyi kolaylaştıran yeni işlevini duyurdu. Xiaomi, kullanıcılara Google Resimler uygulamasını ayrı olarak kullanmak yerine MIUI aygıtlarındaki resimleri ve videoları Xiaomi ’nin yerleşik Galeri uygulamasından doğrudan Google Resimler ’a yedekleyebilmelerine imkân tanıyan entegre bir işlevsellik sunuyor.”

Xiaomi International Ürün ve Teknoloji Müdürü Quanxin Wang, atılan adım özelinde “Xiaomi olarak yazılım ürünlerimizle alakalı kullanıcı tecrübesini aralıksız iyileştiriyoruz. Google Resimler ve Xiaomi, kullanıcıların uslu telefonlarında sürükledikleri resimleri ve videoları için emin bir platform sağlamayı amaçlayan kıymetleri paylaşıyor. Google Resimler ile yaptığımız iş birliğimiz, kullanıcılara bilgilerinin tehlikesiz bir biçimde saklandığından emin olmalarını ve gerektiğinde değişik aygıtlardan kolayca erişebilmelerini sağlayacak” dedi.

Google Resimler Başkan Destekçisi Shimrit Ben-Yair ise süreç hakkında “Xiaomi kullanıcılarına resimlerini ve videolarını Android makinelerinden Google Resimler ’a yedeklemeyi kolaylaştıran bir işlev sunmaktan büyük coşku dinliyoruz. Tüm hatıralarınızı bir araya getiren Google Resimler, en iyi anlarınızı birden fazla makinede kolayca aramaya, tertip etmeye, paylaşmaya ve yine yaşamaya destekçi oluyor” dedi.

Şirket, Google Resim odağında atılan adım için son olarak şunları belirtti: ” MIUI makinelerinden Google Resimler ’a içerik yedeklemenin yanı gizeme, Xiaomi Cloud kullanıcıları mevcut yedeklenmiş resim ve videolarını Google Resimler ’a kolayca taşıma seçeneğine de sahip olacak. Bu özellik, 24 Ekim 2022 ’de Singapur ’dan başlayarak mevcut aygıtlarda uygulama aktüellemeleri yoluyla kullanıma sunulacak ve öteki pazarlar da bunu takip edecek.

Google Resimler kullanıcıları, Google hesaplarıyla 15 GB depolama alanını Gmail, Google Resimler ve Google Drive arasında paylaşılır fiyatsız olarak kullanabiliyor. 15 GB ’den daha fazla ek depolama alanına lüzum dinleyen kullanıcılar, Google One aracılığıyla genişletilmiş depolama alanı satın alabilecek ve ek avantajlardan yararlanabilecek.

Mevcut Mi Cloud içeriklerini Google Resimler ’a taşıyan kullanıcılar, geçiş sırasında Google One¹ ile 3 ay boyunca 100 GB ’den başlayan ek depolama alanı sağlayan ve aynı zamanda kullanıcıların Google One ’ın ek avantajlarının bir ön izlemesini tecrübelemelerine imkân tanıyan tanıtım emelli abonelik sınamalarından yararlanabilecek.

Xiaomi kullanıcıları ayrıca Google One aboneliği ile güçlü bir yedekleme hizmetinin, Google Resimler ’da gelişmiş tertip etme özelliklerinin, uzman Google takviyesinin, 5 adede kadar ek Google hesabıyla aile paylaşımının ve öteki bereketli özelliklerin neşesini çıkaracak. Abonelik avantajları, Xiaomi kullanıcılarına bcerahatçi sınıf bir Google tecrübeyi sunmak için geliştirilmeye devam edecek.”

Alakanızı çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.