Samsung, Matter standardına bütün destek veriyor

04.01.2023
8
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Samsung, Matter standardına bütün destek veriyor

Teknoloji devi Samsung, geçtiğimiz hafta resmi olarak yaşamımıza girmeye başlayan Matter standardına bütün destek veriyor.

Tüm ayrıntılarına burada yer verdiğimiz Matter özelinde bir açıklama yapan Samsung, bütün olarak şunları aktardı: “Samsung ’un Matter özelliği, SmartThings platformunun alacağı yeni aktüellemeyle birlikte Matter geçimli tüm aygıtları hakimiyet edebilecek. Bu aktüelleme sayesinde Samsung SmartThings kullanıcıları, değişik üreticilerin birden fazla uygulamasını kullanmak yerine, yalnızca Matter üzerinden evlerindeki tüm geçimli aygıtları hakimiyet edebilecek.

Uslu ev aletleri alanında dünyanın önde gelen markası Samsung, Matter ’ın gelişim yolculuğuna en başından beri ehemmiyetli katkılarda bulunmaya devam ediyor. Matter sertifikasını alan ilk firmalardan bkocaman olan Samsung, bu senenin başında ‘Matter Kumanda ’ özelliğini destekleyecek biçimde aktüellenecek TV ’leri ve Family Hub buzdolaplarını duyurdu. Bu özellik sayesinde Samsung ve üçüncü taraf aygıtların sunduğu tecrübe de sadeleştirilmiş ve geliştirilmiş oluyor.

Samsung ve Google iş birliği büyüyerek devam ediyor

SmartThings platformu, kullanıcıların Matter aygıtlarını birden fazla platform ve uygulama üzerinden hakimiyet edebilmesini sağlayan çoklu idareyici yardımı sunuyor. Geçtiğimiz haftalarda Samsung ve Google, çoklu idareyici yardımının kapsamını genişlettikleri iş birliğinin ayrıntılarını duyurmuştu.

Samsung SmartThings sarih platformu, kullanıcılara en geniş entegre ekosistemlerden bcerahati sunuyor. Ayrıca Matter sertifikalı ürünler, Google Nest, Eve Systems, Nanoleaf ve Yale gibi birçok markanın makineleriyle geçimli olarak kullanılabiliyor.

SmartThings ’in yeni ‘Matter Kumanda ’ yardımı ise Aeotec Uslu Ev Merkezi ile de geçimli olacak. Ayrıca, tüm uslu ev platformları, başta Wi-Fi ve Ethernet olmak üzere, Zigbee, Z-Wave ve Yerel Alan Ağı gibi ağ ve aygıtları desteklemeye devam edecek. Uslu ev platformları, Wi-Fi, Ethernet ve Thread tabanlı Matter makinelerine destek sağlamak üzere ağ yoluyla aktüellenecek.”

Mevzu hakkında Samsung Electronics Mobil Tecrübe Bvefatı Müessesesel Başkan Destekçisi ve SmartThings Başkanı Jaeyeon Jung şunları söyledi: “Samsung olarak, kullanıcılara mükemmel tecrübeler oluşturma safhasına geçiyoruz. Matter ’ı bizim geleceğimiz olarak görüyoruz. Böylece, kullanıcılara geniş kapsamlı bir ölçekte uslu aygıt geçimliliği sunuyoruz. Matter, uslu evlerin yaygın bir biçimde benimsenmesine müteveccih olarak bugüne kadar atılmış en ehemmiyetli adımı temsil ediyor.”

SmartThings Ürün Başkan Destekçisi ve Connectivity Standards Alliance İdare Heyeti Abonesi Mark Tekippe ise “Mevcut iş birliklerimizle kullanıcılara daha iyi bağlantılı tecrübeler sunma mevzusunda yardımımızı sürdürüyoruz. Bunun yanında Matter tabanlı bir gelecek inşa etme mevzusunda çalışmalarımız kararlılıkla devam ediyor. Yeni ilave edilen Matter ve Thread yardımıyla birlikte, uslu eve geçiş yapmak ya da mevcut sistemlerini iyileştirmek isteyen herkes için SmartThings en elastik ekosistem olma özelliğine gözetiyor” dedi.

Samsung ve Matter ayrıntıları yanında bu da alakanızı çekebilir: Sony ’den yeni PS5 reyin kumandası

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.