OPPO Find N2, sınıfının en hafif modeli olabilir

24.12.2022
14
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
OPPO Find N2, sınıfının en hafif modeli olabilir

Türkiye ’de resmi olarak yer alan markalardan OPPO, katlanabilir tarafta ses getirecek OPPO Find N2 için gün sayıyor.

Honor Magic Vs, 23 Kasım tarihinde lanse edilecek en yeni yatay formda katlanabilir telefon modeli olacak. Bu telefon dün dinlediğimiz kadarıyla kendi sınıfının en hafif katlanabilir akıllı telefonu olacak ve yüksek olasılıkla 260 gramlık bir ağırlık bedeliyle karşımıza çıkacak. Magic Vs ’ten sonra tanıtılacak birebir rakip OPPO Find N2 modeli ise bugün yapılan sızıntıya göre 240 gramın altında bir ağırlık değerine sahip olacak.

Eğer bu ağırlık seviyesi gerçekten doğruysa telefon kendi sınıfının en hafif modeli olacak. Karşılaştırmak adına OPPO Find N modeli 275 gram ağırlığındaydı. Samsung Galaxy Z Fold4 modelinin ağırlığı ise 263 gram seviyesinde yer alıyordu. iPhone 14 Pro Max ise 240 gramlık bir gövdeye sahip.

Katlanabilir telefonların “çok ağırlar” tenkidi, 2023 itibarıyla tamamen ortadan kalkacak gibi görünüyor. OPPO ’nun ağırlığı nreel bu kadar düşürdüğünü ise ancak resmi lansman kapsamında öğrenebileceğiz. Firmanın ağırlığı düşürürken teknik ayrıntılardan fedakârlık yapmadığı umut ediliyor. Ağırlığın yeni gövde malzemeleri ve daha basit bir menteşe tasarımı üzerinden düşürülmüş olabileceği aktarılıyor.

Honor Magic Vs, çıkan değişik balakaların üzerinden geçersek çok ince bir gövde üzerine kurulacak ve buna rağmen 66W süratli şarj destekli 5.000 mAh İki parça halinde batarya taşıyacak. İçte ve dışta yer alacak selfie kameralarını birer ekran deliğinde taşıyan Honor Magic Vs, arkasında üçlü kamera sistemini bir araya getiriyor.

Henüz spesifik olarak hangi kamera donanımlarını taşıdığı bilinmeyen telefon, gücünü yüksek olasılıkla Snapdragon 8 Plus Gen 1 harekâtçıdan alıyor. Yazılımsal olarak Android 13 temelli MagicOS 7.0 üzerine kurulacak katlanabilir telefon, en az iki farklı renkte hazırlanıyor.

Honor Magic Vs

Honor Magic Vs ve OPPO Find N2 yanında bu da ilginizi çekebilir: Samsung Galaxy Z Fold4 ve Galaxy Z Flip4 böyle üretilip test ediliyor

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.