Spotify Premium yeniden ilk alımda 1 ay ücretsiz oldu

03.06.2023
8
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Spotify Premium yeniden ilk alımda 1 ay ücretsiz oldu

Çevrimiçi müzik pazarının en ehemmiyetli adı ve lideri Spotify, Türkiye ’de bir kez daha ilk alımlarda yalnızca 1 ay fiyatsız sunmaya başladı.

Geçtiğimiz ay detaylarına burada yer verdiğimiz Türkiye abonelik maliyet çoğalışı ile ses getiren Spotify, en son ilk olarak Türkiye ’de görülen bir adım ile dikkat toplamıştı. Geçtiğimiz ayın ortasında resmi abonelik sayfasında aktüellemeye giden işletme, bir kez daha ilk kere Premium abone olacaklardan 3 ay fiyat almayacağını duyurmuştu. Başka Bir Deyişle fiyatsız sınama müddetini 1 aydan 3 aya çıkaran şirket, bunu kısa vakit evvel tersine çevirdi. Spotify Premium yine ilk alımda yalnızca 1 ay fiyatsız oldu. Spotify ’ın bireysel olarak en düşük maliyeti 20,99 TL seviyesinde yer alıyor. Talebe ise 10,49 TL seviyesinde bulunuyor.

Spotify pazarın hali hazırda en büyük adı konumunda yer alıyor. Şirket 2021 ’in sonunda 180 milyondan fazla fiyatlı aboneye erişmişti. İşletmenin aylık faal kullanıcı sayısı ise 406 milyonun üzerinde yer alıyordu. 2022 ’nin ilk çeyreğinde servis toplam 182 milyon fiyatlı aboneye erişti. İşletmenin 2022 ’nin ilk çeyreğindeki aylık faal kullanıcı sayısı ise 422 milyona kadar çıktı.

Geçtiğimiz ay açıklanan 2022 ’nin ikinci çeyrek neticelerinde ise 188 milyon fiyatlı aboneye erişildiği aktarıldı. Toplam kullanıcı sayısı ise 433 milyon seviyesine erişildi. Abone sayısını kesintisiz olarak artıran şirket, bunu kâra döndürme mevzusunda ise güçlük yaşıyor.

Bu arada Netflix ’in Spotify ’ın nasıl kurulduğuna dair bir içeriği de yolda bulunuyor. Onun detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Spotify zammı yanında bu da alakanızı çekebilir: Sony ’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.