Sony Xperia 1 IV için reyin odağında tanıtıldı: “Xperia Stream”

29.11.2022
2
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Sony Xperia 1 IV için reyin odağında tanıtıldı: “Xperia Stream”

Sony, 2022 ’nin başında tanıttığı Sony Xperia 1 IV amiral gemisi için Xperia Stream adlı bir aksesuar hazırladı.

Sony ’nin geçtiğimiz günlerde tanıtımını yaptığı Xperia odaklı faalliğin artta Xperia Stream çıktı. Bu ürün dolaysız olarak Sony Xperia 1 IV için hazırlanmış bir reyin ekipmanı. Telefonun arda takılan kalın gövdeli aygıt, bünyesindeki fan ile telefonu yoğun reyin seanslarında bile seri tutabiliyor. Bu etkin olarak çalışan fan sayesinde telefon yük altında uzun vakit boyunca performans kaybı yaşamıyor. Buna ek olarak “Stream” üzerinde alttaki görselde de görebileceğiniz üzere bir adet AKILB-C portu, 3.5mm kulaklık girişi, HDMI portu ve ethernet portu da bulunuyor.

Bu portlar sayesinde Xperia 1 IV modeli şarj edilirken ekran görüntüsü büyük ekranlara ya da canlı reyin yayınları için kullanılan platformlara rahatlıkla aktarılabiliyor. Genel olarak çok ama çok kısıtlı bir kitleye hitap eden reyin odaklı ürün için henüz maliyet verilmiyor. Ancak sayının çok düşük olması beklenmiyor.

Üzerinden genel olarak geçmek ismine Sony Xperia 1 IV, eforunu Snapdragon 8 Gen 1 operasyoncudan alıyor, 6,5 inç 1644×3840 piksellik 120 Hz OLED ekran üzerine kuruluyor, 12 GB RAM + 256 / 512 GB depolama ile geliyor ve 5.000 mAh batarya taşıyor. Türkiye ’de satılmayan, yurt dışında ise 1.400 euro gibi yüksek bir satış maliyeti bulunan modelin en iddialı olduğu yanı kamera sistemi.

Cihazın artta bütün olarak üç değişik kamera bir araya geliyor. Burada 1/2,5 inç 12 megapiksel F2.2 ultra geniş açı + 1/1,7 inç 12 megapiksel F1.7 OIS ’li geniş açı + 1/3,5 inç 12 megapiksel 85-125 mm F2.3-F2.8 OIS ’li telefoto kameraları bir araya geliyor.

Bu periskop temelli telefoto kamera ile “asıl optik zoom sunan ilk uslu telefon modeli” olan aygıt, burada bütün olarak 3,5 ile 5x arasında bir yakınlaştırma getiriyor. Optik zoom esasında kayıpsız yakınlaştırma sunan aygıt, her üç kamera ile 4K 120 FPS video çekimi yapabiliyor ve çok gelişmiş seviyede otomatik netleme gerçekleştirebiliyor.

Sony ’nin Xperia serisi uslu telefonları ne yazık ki uzun müddettir Türkiye pazarına getirilmiyor. Bunun 2022 ’de ya da 2023 senesinde değişmesi beklenmiyor.

Sony Xperia 1 IV ve Xperia Stream yanında bu da alakanızı çekebilir: Sony ’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.