Elon Musk, CEO ’luk misyonlarından bunalmış gibi görünüyor

10.12.2022
5
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Elon Musk, CEO ’luk misyonlarından bunalmış gibi görünüyor

Elon Musk, Twitter için ses getiren adımlar atmayı sürdürürken, bugün bir CEO ’luk açıklaması ile gündemde yer edindi.

Elon Musk şu an Twitter, SpaceX ve Tesla gibi üç büyük firmanın CEO ’su konumunda bulunuyor. Bu mevzuda dün bir açıklama yapan Musk, Twitter ’ın uzun süreli CEO ’su olmak istemediğini belirtti. Musk genel olarak da CEO ’luk misyonlarından bunalmış gibi görünüyor. Zira milyarder adı hiçbir firmanın CEO ’su olmak istemediğini aktarıyor. Tesla ve SpaceX ’in başında çok uzun zamandır yer alan Elon Musk, Twitter ’daki zamanını eksiltmeyi ve en sonunda sosyal medya firmasını idareyecek yeni bir lider bulmayı istediğini söylüyor.

Elon Musk aktarıldığı kadarıyla bu hafta Twitter ’daki organizasyonel yine yapılanmayı bitirmeyi umuyor. Bu açıdan Twitter ’ın yeni CEO ’su hipotez ettiğimizden çok daha kısa vakitte resmi olarak duyurulabilir. Bu şahsın kim olabileceği mevzusunda ise en minik bir fikrimiz bulunmuyor.

Elon Musk, dün ses getiren başka bir adım atmıştı. Musk, dün Twitter çalışanlarına bir e-posta daha gönderdi. Bu e-posta ile Musk, geriye kalan tüm Twitter çalışanlarına net olarak bir ültimatom verdi. Twitter ’ın geleceğini ya da yeni yarıyılını “Twitter 2.0” olarak gören Musk, yolladığı e-postaya “Yeni Twitter ’ın bir parçası olmak istediğinizden eminseniz, lütfen alttaki bağlantıda evet ’i tıklayın” yazdı ve bir bağlantı paylaştı.

Musk ’ın yeni yarıyıl özelinde “evet” alternatifini seçenlerden bilave ettiği, “yüksek yoğunlukta uzun saatler çalışmak” olarak aktarılıyor. Bu e-postaya “hayır” diyenlerin ise 17 Kasım sonrasında işten çıkarılacağı ve üç aylık kıdem tazminatı alacakları belirtiliyor.

Elon Musk ve Twitter ayrıntıları yanında bu da alakanızı çekebilir: Sony ’den yeni PS5 reyin kumandası

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.