Razer Edge tanıtıldı: “Android ’li portatif reyin aygıtı”

30.11.2022
3
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Razer Edge tanıtıldı: “Android ’li portatif reyin aygıtı”

Daha evvel bilgisi gelen Razer Edge bugşan resmi olarak tanıtıldı. Karşımızda Android işletim sistemli bir portatif reyin aygıtı yer alıyor.

Razer Edge, Nintendo Switch gibi çıkarılabilir hakimiyetçilere sahip bir portatif reyin konsolu ve yukarıyada da dediğimiz gibi Android işletim sistemi üzerine kuruluyor. Android için hazırlanan hemen her oyuna destek veren ürün, aynı zamanda bulut reyin servisleri için de uygun bir alternatif konumunda yer alıyor. Hatta aygıt bu mevzuda birçok benzerinde olmayan 5G bağlantı dayanağıyla fark yaratıyor. Verizon sayesinde 5G ağlara bağlanabilen ürün, bu sayede elde edilen yüksek süratli internet ulaşımı ile bulut oyunları gittiğiniz her yere götürmenize imkân tanıyor. Ancak bunun için 2023 ’şan başında çıkacak 5G destekli versiyonu bilave etmek gerekiyor.

Gücünü Qualcomm imzalı Snapdragon G3x Gen 1 harekâtçıdan alan Razer Edge, söylendiği kadarıyla bu operasyoncuyla Snapdragon 720G operasyonculu makinelerden 3 kat daha yüksek performans getirebiliyor. Kolisinden dolaysız olarak Android 12 ile çıkan üründe, 6,8 inç FHD+ 144 Hz AMOLED ekran, 8 GB LPDDR5 RAM ve “saatlerce” reyin neşeyi sunan 5.000 mAh batarya yer alıyor. Wi-Fi 6E ve Bluetooth 5.2 destekleri olan aygıt, hakimiyetçiler ile beraber 400 gram ağırlığa sahip.

Hakimiyetçiler olmadan bir Android tablet olarak da kullanılabilecek olan Razer Edge, WiFi versiyonu ile 399 dolarlık bir yurt dışı maliyetine sahip. 128 GB dahili depolama ile gelen makinenin resmi Türkiye satışı şimdilik pek mümkün görünmüyor. Ancak ileride 5G dayanağı olmayan versiyon ile resmi bir satış adımı atılabilir.

Kısa zaman evvel de dolaysız olarak Logitech ’in bir portatif reyin konsolu ses getirmişti. Tüm ayrıntılarına burada yer verdiğimiz Logitech G Cloud Gaming Handheld adlı aygıt, dolaysız olarak bulut reyin servisleri Xbox Cloud Gaming ve Nvidia GeForce Now üzerine kuruluyor. Aynı zamanda Google Play Store ulaşımı da olan zira Android işletim sistemi üzerine kurulan ürün, gücünü Snapdragon 720 harekâtçıdan alıyor ve 4 GB RAM‘e sahip. Bu düşük ekipman sayesinde 12 saat gibi yüksek bir kullanım ömrü elde edilebiliyor.

Normal Android oyunlarını oynamak için de kullanılabilen G Cloud Gaming Handheld, 7 inç boyutunda 1080P çözünürlüğe sahip 60 Hz bir IPS dokunmatik ekran taşıyor. İçerisinde spesifik olarak 6.000 mAh batarya olan aygıt, microSD kart yuvası ile geliyor ancak bir SIM / eSIM yuvası taşımıyor.

Razer Edge yanında bu da ilginizi çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.