Seat imzalı yeni elektrikli motosiklet: “Mo 125 Performance”

23.12.2022
1
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Seat imzalı yeni elektrikli motosiklet: “Mo 125 Performance”

Seat, elektrikli kişisel erişim dünyasında da yer alıyor ve bugün karşımızda Mo 125 Performance elektrikli motosiklet modeliyle bulunuyor.

Ürettiği otomobil modelleri ile Türkiye dahil birçok pazarda milyonlara erişen Seat, Mo 125 Performance ile popülerliği her geçen gün artan elektrikli motosiklet pazarında dikkat toplamak istiyor. Bu bağlamda dikkat toplayacak çağdaş bir tasarımla hazırlanan iki şahsiyet model, değişik renklere sahip ve spesifik olarak şehir içi kullanımına odaklanıyor. Teknik olarak baktığımız zaman standart Mo 125 üzerine kurulan modelin kalbinde 7.5kW Maksimum 11.5kW elektrik motoru yer alıyor. Mo 125 ’te ise maksimum 9kW efor sunan 7kW eforunda elektrik motoru yer alıyor.

Ohlins imzalı süspansiyon ve Galfer imzalı frenler üzerine kurulan Mo 125 Performance, 105 kilometre/s sürate kadar çıkabiliyor Bu süratte 30 saniye kalabiliyor, daha sonra soğutma için 2-3 dakika beklenmesi gerekiyor ve bu değer şehir içi kullanımı için fazlasıyla yeterli görünüyor. 40 kilogram ağırlığında 5.6kWh batarya kutuyu taşıyan elektrikli motosiklet, Seat tarafından verilen bilgiye göre 130 kilometre ’ye kadar çok yeterli seviyede bir erim getiriyor. Ancak bu değerin sürücü ağırlığı, taşınan yük ve yol meyline / koşullarına göre ciddi biçimde değişebildiğini unutmamak gerekiyor.

Bataryası şarj kaynağına da bağlı olarak 6 ila 8 saat arasında tamamen doldurulabilen Mo 125 Performance, şimdilik hangi pazarlarda satılacak veya kaça satılacak belli olmuş değil. Modelin ileride Türkiye ’de de satılması olası ancak bu mevzuda fazla umutlu olmamak gerekiyor. Bu arada Seat ilk kere bir kişisel erişim vasıtayı ile karşımıza çıkmıyor.

Firma geçtiğimiz senelerde bir elektrikli motosiklet ve elektrikli scooter tanıtmıştı Ayrıntılar burada. Kısaca andırmak ismine o zaman tanıtına motosiklet, 11 kW 14,7 beygir eforunda bir motor ile geliyor ve 240 Nm tork üretebiliyordu. 0 ’dan 50 kilometre/s sürate 3,8 saniyede çıkabilen model, söylendiği kadarıyla 100 kilometre/s sürate çıkabiliyor. Tek şarjla 115 kilometre yol yapabilen e-Scooter yanında tanıtılan elektrikli scooter ise e-Kickscooter olarak geçiyordu. Bünyesinde 551 Wh batarya yer alan scooter, bu sayede üzerindeki bireyi 65 kilometre kadar götürebiliyordu.

Seat elektrikli motosiklet yanında bu da alakanızı çekebilir: Sony ’den yeni PS5 reyin kumandası

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.