Biden ’dan Elon Musk ’a: “Palavralar saçan bir sosyal medya aldın”

10.01.2023
5
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Biden ’dan Elon Musk ’a: “Palavralar saçan bir sosyal medya aldın”

Twitter, Elon Musk tarafından satın alınması sonrası her şey karıştı. Sürece ABD Başkanı Joe Biden da dahil oldu.

Twitter ’ın Elon Musk tarafından satın alınması genel olarak güzel karşılanmıyor. Birçok şahıs platformu bıraktı, birçok birey de bırakmayı düşünüyor. Bu mevzuya bugün dolaysız olarak ABD Başkanı Joe Biden da giriş yaptı. Son günlerde “İran ’ı hürleştireceğiz” lafları ile gündemden düşmeyen Biden, yaptığı bir açıklama ile Elon Musk ’ın “dünyanın dört bir yanına palavralar saçan bir sosyal medya Twitter platformunu satın aldığını” söyledi. Biden bütün olarak şunları aktardı: 

“Şimdi hepimiz ne için kaygılanıyoruz: Elon Musk çıkıyor ve dünyanın dört bir yanına palavralar yayan bir işletme satın alıyor… Amerika ’da artık editör yok. Çocukların neyin riskte olduğunu kavramalarını nasıl bekleyebiliriz?”

Bu mevzuda bir açıklama yapan Beyaz Saray Basın Sekreteri Karine Jean-Pierre, Biden ’ın Twitter mevzusunda nefret söylemi ve yanlış bilgilendirmenin eksiltilmesi gerektiği hususunda net olduğunu söyledi. Musk, Twitter ’ı daha iyi hale getirmek istediğini belirtiyor ancak bunun hiç kolay olmayacağı sarih olarak ortada. Özellikle yapılan büyük işten çıkarma sonrasında Twitter ’ın içerik yönetimi ve palavra paylaşım avı ciddi biçimde sekteye uğrayacak.

Elon Musk, en son 100 milyondan fazla takipçiye sahip Twitter hesabından şunları söylemişti: “İçerik teftişinde hiçbir farklılık olmamasına ve aktivistleri yatıştırmak için elimizden gelen her şeyi yapmamıza karşın, aktivist grupların reklam verenlere baskı yapması sebebiyle Twitter ’ın kazançlarında büyük bir düşüş yaşandı. Son derece berbat bir vaziyet! Amerika ’daki ifade serbestliğini yok etmeye çalışıyorlar.

Elon Musk ve Twitter büyümeleri yanında bu da alakanızı çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.