WhatsApp için de “Avatar” sistemi geliyor

10.05.2023
8
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
WhatsApp için de “Avatar” sistemi geliyor

Meta tarafından dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp için de Avatar sistemi geliştiriliyor.

Çatı şirket Meta tarafından Facebook, Instagram ve Messenger‘a getirilen Avatar sistemi, WABetaInfo tarafından bulunduğu kadarıyla yakında WhatsApp içerisinde de karşımıza çıkacak. Bu sistem sayesinde şahıslar dolaysız olarak uygulama içerisinde Avatar ’larını başka bir deyişle kendilerinin dijital kopyalarını oluşturabilecek. Oluşturulan bu Avatar ’lar sistem üzerinden otomatik olarak bir çıkartma koliyi haline getirilecek ve istenirse mesajlarda kullanılabilecek.

Şimdilik Android tarafında beta olarak testleri yapılan Avatar sistemi, halihazırda oldukça hazır göründüğü için yakında herkes için faal edilebilir. İlk olarak Android için testi yapılan özellik, elbette iOS için de çıkacaktır. Ancak henüz iOS tarafında herkese sarih faal testler yapılmıyor. Bu açıdan özelliğin iPhone ’lara gelmesi biraz zaman alabilir.

WhatsApp is releasing the ability to set up an avatar to some lucky beta testers on WhatsApp beta for Android!

An avatar is the best way to express yourself on WhatsApp: let’s configure an avatar so you can share personalized stickers with your friends.https://t.co/rISRcluygb pic.twitter.com/E5cBNqKEtF

— WABetaInfo @WABetaInfo October 21, 2022

WhatsApp için geçtiğimiz hafta de iOS ve Android uygulamalarına aktüelleme yapılmış ve yeni özellikler sunulmuştu. İşletme yeni özellikleri Apple App Store ve Google Play Store üzerinde bütün olarak şöyle listelemişti:

-Şimdi Aramalar sekmesinde WhatsApp arama bağlantısı oluşturup paylaşabiliyorsunuz.
-Artık gruptan parçaladığınız sadece idareyicilere bildiriliyor.
-Şimdi idareyiciler başkalarının mesajlarını herkesten silebiliyor. Katılımcılar mesajı kimin sildiğini görebiliyor.
-Vaziyet İfadeleri ile Vaziyet gönderilerine ifade bırakmak çok kolay.
-Benden sşehir komutu birkaç saniye içinde geri alınabiliyor.

WhatsApp Avatar sistemi yanında bu da alakanızı çekebilir: Katlanabilir yapıda hazırlanan fantastik televizyon: C Seed N1

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.