Twitch, yayın sohbetleri için fiyatlı ileti sabitleme test ediyor

28.11.2022
3
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Twitch, yayın sohbetleri için fiyatlı ileti sabitleme test ediyor

Canlı yayın mevzusunda pazar lideri konumunda yer alan Twitch, bugün yeni bir özelliği test etmeye başladıklarını duyurdu.

Twitch, canlı yayın sohbetleri için test etmeye başladığı özellik ile hem kendisi hem de yayıncılar için yeni bir kazanç kapısı daha oluşturmaya çalışıyor. 1-2 ay içinde genel kullanıma girmesi bilave edilen yeni yarıyılda izleyiciler, fiyatını vererek yolladıkları bir iletiyi sohbet bvefatına sabitleyebilecek. Bu sayede hem yayıncı hem de izleyiciler bu iletiyi kesinlikle görmüş olacak. Şu an bir iletinin 30 saniye sabitlenmesi için 5 dolar, 1 dakika için 10 dolar, 1 dakika 30 saniye için 25 dolar, 2 dakika için 50 dolar, 2 dakika 30 saniye içinse bütün 100 dolar maliyet düşünülüyor.

İşletme bu özelliğin genel sohbet akşını fazla oranda bozmaması için maliyetleri biraz yüksek yakalamış ve bu oldukça manalı görünüyor. Şayet maliyet çok düşük olursa, makûsa kullanımlar sohbet akışına ciddi biçimde hasar verebilir. “Elevated Chat” ismini verdiği altyapı ile YouTube ’un “Super Chat” sistemini uslara getiren Twitch, özelliği şu an yalnızca belirli bir yayıncı kitlesi üzerinde test ediyor. Bu özellik kullanıma çıktıktan sonra çok süratli akan sohbetlerde sık sık karşımıza çıkabilir.

Twitch bundan evvel yayıncılara verdiği izin ile ses getirmişti. İşletme, artık partner yayıncıların başka platformda yayın yapmasını yasaklamayacak. İşletme bu mevzuda şu resmî açıklamayı yaptı: “Partner ve İştirakler öteki platformlarda da canlı içerik yayınlayabilirler. Başka Bir Deyişle, artık topluluğunuzu daha da geliştirmek için platform dışı özellik ve imkânları daha geniş bir elastiklikle keşfedip kullanabilirsiniz.”

Firma bundan evvel de detaylarına burada yer verdiğimiz, yayıncı kazançları ile ilgili bir adımla ses getirmişti.

Twitch büyümesi yanında bunlar da alakanızı çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.