Microsoft Edge için bereketli bir “Drop” özelliği geliyor

19.01.2023
3
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Microsoft Edge için bereketli bir “Drop” özelliği geliyor

Dünyanın en çok kullanılan internet tarayıcıları arasında yer alan Microsoft Edge için geliştirme çalışmaları sürüyor.

Microsoft Edge tarayıcı için uzun zamandır test edilen ve artık çıkışa yakın olan “Drop” özelliği, dolaysız olarak dosya paylaşımı üzerine odaklanıyor. Microsoft OneDrive üzerinden işleyen sistem için tarayıcıda özel bir Drop bvefatı yer alıyor. Bu sanki bir iletileşme uygulaması gibi görünen bvefata attığınız dosya buluta yükleniyor ve bu sayede dosyaya daha sonra Edge ’yi yüklediğiniz ve hesap girişi yaptığınız her makineden Buna Android telefon iPhone, iPad ve Mac ’ler dahil rahatlıkla ulaşım sağlayabiliyorsunuz.

Alanda devrim yapmayan ancak dolaysız olarak tarayıcı üzerinde çek-bırak manasıyla çalıştığı için kullanışlı olan özellik, dosya yanında değişik metinlerin paylaşılması için de faal olarak kullanılabiliyor. Bu özellik kendi ekran görüntüsü alma taşıtını da bünyesinde btemizletiyor. Özellikle bu çok kullanışlı duruyor. Drop sisteminin yakında herkes için faal edilmesi bekleniyor.

Microsoft Edge bizim gündemimize en son kullanım oranı açısından Safari ’yi geçmesiyle gelmişti. Peki tarayıcı neden yükseliyor? Bunu daha evvel de açıklamıştık. İlk olarak Edge ile Chrome aynı altyapı üzerine kuruluyor. Bu açıdan yeni nesil Edge artık en az Chrome kadar süratli ve Chrome ’dan daha az RAM / sistem kullanıyor.

Buna ek olarak birçok birey Edge ’i Chrome ’dan daha tehlikesiz buluyor. Ancak Edge ’in öne çıkmasını temel sağlayan Microsoft oluyor. Şirket, milyonlarca kullanıcıya sahip Windows işletim sistemleri içerisinde Microsoft Edge tarayıcının reklamını çok ama çok kızgın biçimde yapıyor.

Microsoft Edge özelliği Drop yanında bu da alakanızı çekebilir: Geleceğin robotlarını dans ederken izleyin

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.