Spotify HiFi için olası fiyat dahil bazı detaylar ortaya çıktı

25.06.2023
4
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Spotify HiFi için olası fiyat dahil bazı detaylar ortaya çıktı

Çok uzun zaman evvel tanıtılmış olmasına karşın Spotify HiFi koliyi hali hazırda gelmiş değil. Ancak bu artık yakında değişebilir.

Spotify HiFi, bütün olarak 22 Şubat 2021 tarihinde “geliyor” biçiminde resmi olarak duyuruldu. Bu bültende spesifik bir tarih verilmemiş, yalnızca 2021 ’in sonunda çıkış yapılacak denilmişti. Ancak 15 Ekin 2022 itibarıyla servis hali hazırda çıkışını yapmadı. Bu mevzuda en son yapılan açıklama şöyle olmuştu: “HiFi niteliğinde sesin sizin için ehemmiyetli olduğunu biliyoruz. Aynı şeyleri seziyoruz ve gelecekte Premium kullanıcılara Spotify HiFi tecrübeyi sunmak için coşku dinliyoruz. Ancak henüz paylaşacağımız bir giderekme ayrıntılarına sahip değiliz.”

HiFi koliyi için 2022 içerisinde resmi çıkış ne zaman yapılacak hali hazırda çok ilginç biçimde netleşmiş değil. Şirket gecikmenin sebebi hakkında da balaka vermekten sakınıyor. Bu gidişat sıkı Spotify kullanıcısı çok büyük bir kesimin tepkisini alıyor ve zira rakipler HiFi müzik sevincini uzun zamandır sunuyor. Misalin Apple ’ın Apple Music tarafına getirdiği HiFi müzik koliyi, şahıslara kayıpsız, yüksek nitelikli müzik neşeyi sunuyor.

Bugün ise sürpriz bir büyüme oldu ve Reddit üzerinden işletmenin HiFi özelinde bir “Platinum” tasarıyı hazırladığı ortaya çıktı. Spotify ’ın aboneliğini iptal eden bir bireye yolladığı anket sayesinde gündeme gelen bu Platinum abonelik koliyi, bünyesinde HiFi alternatifini taşıyor ve şimdilik aylık 20 dolarlık bir maliyete sahip.

Rakiplerinden değişik olarak yüksek nitelikli müzik sevincini daha yüksek bir bedel ile satacak gibi görünen Spotify, bahsi geçen Platinum koliye “ne olduğu henüz bilinmeyen Studio Sound, özel kulaklık ayarları, Pro kütüphane, Pro çalma listesi ve özel podcast bvefatları” gibi bazı ekstralar da koyma mevzusunda tasarılar hakikatleştiriyor. Ancak bunların henüz bütün olarak netleştirilmediği belirtiliyor.

Spotify coşturucu biçimde yerel maliyetlendirme yapan bir şirket. ABD maliyeti 10 dolar olan mevcut en düşük kutu, Türkiye ’de aktüel dolar kuru üzerinden 180 TL ’ye satılmıyor. Şirket bu koliyi Türkiye ’de 20,99 TL ’ye satıyor. Bu açıdan HiFi taşıyan Platinum koliyi de Türkiye ’de aylık 370 TL ’ye satılmayacaktır. Bunun yerine aylık 40 TL ile 50 TL arasında bir maliyet karşımıza çıkabilir.

Spotify ’ın yolladığı ankette yer alan kutu bilgileri.

Spotify HiFi yanında bunlar da alakanızı çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.