WhatsApp, yayınlanan güncelleme ile yeni özellikler kazandı

26.06.2023
3
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
WhatsApp, yayınlanan güncelleme ile yeni özellikler kazandı

WhatsApp için kısa zaman evvel bir iOS ve Android aktüellemesi yayınladı. Bu aktüelleme ile birçok yeni özellik getirildi.

WhatsApp için daha evvel beta testleri üzerinden bildiğimiz, etkin olarak uzun zamandır test edilen birçok özellik bugün iOS ve Android uygulamalarına sevk edildi. İşletme yeni özellikleri kendisini Apple App Store ve Google Play Store üzerinde bütün olarak şöyle listeledi:

-Şimdi Aramalar sekmesinde WhatsApp arama bağlantısı oluşturup paylaşabiliyorsunuz.
-Artık gruptan böldüğünüz sadece idareyicilere bildiriliyor.
-Şimdi idareyiciler başkalarının iletilerini herkesten silebiliyor. Katılımcılar iletiyi kimin sildiğini görebiliyor.
-Vaziyet İfadeleri ile Vaziyet gönderilerine ifade bırakmak çok kolay.
-Benden sil komutu birkaç saniye içinde geri alınabiliyor.

WhatsApp için elbette başka özellikler de geliştiriliyor. Misalin geçtiğimiz aylarda bir aktüelleme yapılmış ve 512 karakter gruplar duyurulmuştu. İşletme bunu kendi şöyle açıklamıştı: “Kesintisiz olarak aldığımız en ehemmiyetli arzlardan bkocaman, bir sohbete daha fazla şahıs ekleme alternatifi oldu. Bu sebeple şimdi bir gruba 512 şahıs ekleme özelliğini evreli olarak kullanıma sunuyoruz.” 

Bu sayı WABetaInfo tarafından en son çıkan Android ve iOS betası üzerinden bulunduğu kadarıyla yakın zaman içerisinde 1024 ’e çıkarılacak. Yakında herkes için sevk edilmesi bilave edilen aktüelleme sayesinde bir grup içerisinde 1024 değişik katılımcı eklenebilecek, böylece hiç olmadığı kadar devasa topluluklar oluşturulabilecek. Rejisörün ve takip faktörün ciddi biçimde güç olacağı bu 1024 karakter gruplar, çok popüler olabilir.

WhatsApp yenilikleri yanında bu da alakanızı çekebilir: Katlanabilir yapıda hazırlanan mucizevi televizyon: C Seed N1

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.