Samsung Galaxy S23 serisi şarj gücü konusunda çok geride kalacak

26.04.2023
2
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Samsung Galaxy S23 serisi şarj gücü konusunda çok geride kalacak

2023 ’nam başında gelecek Samsung Galaxy S23 ivedisi için sertifikalar alınmaya başladı. Bu sayede şarj değeri şimdiden ortaya çıktı.

Üç değişik modelden oluşacak ve 2023 ’nam başında lanse edilecek Samsung Galaxy S23 ivedisi, resmi sertifika kayıtlarına göre yalnızca 25W şarj yardımı ile geliyor. Bu değer günümüz için çok düşük zira rakipler uzun vakittir 100W ’ın üstünde dolaşıyor. Apple gibi Samsung ’un da uzun senelerdir “süratli şarj” mevzusunda ciddi bir atılım yapmaması çok acayip karşılanıyor, Samsung tarafı bu mevzuda Apple ’a oranla çok daha fazla oranda tepki topluyor. Galaxy S22 Ultra ve Galaxy S22 Plus için 45W, Galaxy S22 içinse 25W şarj yardımı sunan Samsung, 2023 ’nam en iyisi Galaxy S23 Ultra için bile maksimum 25W sunacak olmasıyla şimdiden büyük bir hayal kırıklığı yaratıyor.

Bu arada Galaxy S23 ivedisi, geçtiğimiz hafta çıkan balakalara göre bazı pazarlara Exynos operasyoncu ile götürülebilir. Bu bağlamda telefonlar birçok pazarda Snapdragon 8 Gen 2 ile satılabilir. Şayet son gelen söylentiler doğruysa telefonlar bazı pazarlara ise mümkün ismiyle Exynos 2300 operasyoncu ile çıkarılabilir.

Bu gidişat daha evvel de söylediğimiz gibi geçmiş tecrübeler üzerinden negatif görünüyor. Zira Exynos ile Snapdragon operasyoncular aynı telefon içerisinde olsa bile benzer performansı veremiyor. Yapılan testler, Snapdragon operasyoncular için her zaman daha iyi neticeler gösteriyor.

Galaxy S23 ailesi bundan evvel Galaxy S23 Ultra özelinde bazı kamera ayrıntıları ile ses getirmişti. Sağlam bir kaynaktan gelen bilgiye göre Galaxy S23 Ultra ’da kullanılacak 200 megapiksel kamera 1/1.3 inç boyutunda bir sensörü temel alacak. F1.7 diyafram değeri ile desteklenecek sensörün, kaynaklara göre 0.6µm piksel boyutu bulunuyor.

Samsung ’un elinde şu an iki değişik 200 megapiksel kamera sensörü bulunuyor. Bu mevzuda ilk çözüm ISOCELL HP1 olmuştu. Bunun üstüne geçtiğimiz aylarda ISOCELL HP2 ismi sıçranarak ISOCELL HP3 dahil edildi. Çıkan balakalar doğru çıkarsa Galaxy S23 Ultra ’da yalnızca Samsung telefonlara özel yeni bir 200 megapiksel sensöre ver verilecek. Bu yeni sensöre ISOCELL HP2 ismi verilebilir ya da çok daha değişik bir ad seçilebilir.

Samsung Galaxy S23 ayrıntıları yanında bu da alakanızı çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.