Tesla Cybertruck modelinin son halini gösteren video çıktı

09.05.2023
11
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Tesla Cybertruck modelinin son halini gösteren video çıktı

Tuhaf tasarımlı Tesla Cybertruck henüz yollara çıkmadı. Birçok şahsın almak için merakla bilave ettiği vasıtayı bugün bir video gündeme getirdi.

Elektrikli pickup Tesla Cybertruck, şayet bir mesele olmazsa 2023 ’şöhret ilk yarısı içerisinde yapıma alınacak ve sonrasında yollara çıkarılacak. Türkiye işlemini başlatmak için çalışan şirketin yapım meseleleri ve global tedarik meseleleri sebebiyle ciddi biçimde geriye ittiği Cybertruck, Twitter ’da paylaşılan hemen altta izleyebileceğiniz videoda en son haliyle karşımıza çıktı. Tasarımı hali hazırda ciddi biçimde tartışılan taşıt, son halinde ilk tanıtım yapılan versiyondan fazla değişik görünmüyor. Ancak arka kısımda dikkatlerden kaçmayan farklılıklar bulunuyor.

En son prototip versiyonun artta orijinal versiyondan daha değişik bir LED stop ekibine geçildiği görülüyor. Artık daha parçalı ve iki katlı bir aydınlatma kullanılıyor. Geri vites ışıkları plakanın yanına konumlandırılan Tesla Cybertruck, videosu paylaşılan versiyonda sarihte duran bir çeki demiri taşıyor. Bunun piyasaya çıkan versiyonda da böyle olup olmayacağı henüz bütün olarak bilinmiyor.

Tesla makes the absolute coolest acemi for adults. Who else loves the cybertruck? $TSLA pic.twitter.com/cPcggvMktA

— S3XY ASTRO @AstroS3xy October 22, 2022

Üstte yeni arka kısım, altta orijinalde gösterilen arka kısım yer alıyor

Cybertruck görebileceğiniz üzere küçük de olsa kesintisiz olarak geliştirilen ve değişen bir taşıt konumunda yer alıyor. Bu bağlamda geçtiğimiz aylarda da yeni bir prototip versiyonu karşımıza çıkmıştı. Bu versiyon ilk tanıtımı yapılan orijinal versiyonu ile benzer çizgiyi gözetiyordu ancak bazı farklılıkları vardı.

Bu prototip taşıtın önünde ilk versiyonda olmayan büyük bir silecek yer alıyordu. Bu daha evvel de görülen silecek, bildiğimiz kadarıyla Elon Musk tarafından pek beğenilmiyor. Son prototip versiyonu daha basmakalıp bir jant üzerine kuran işletmenin, bu versiyondan kapı kollarını da kaldırdığı da görüldü. İlk prototip versiyonda kapı kolları yer alıyordu.

İlk Tesla Cybertruck versiyonunda olmayan ancak en son versiyonda olan en ehemmiyetli ayrıntı ise yan aynalardı. İşletme şayet bir farklılık olmazsa yasalar gereği vasıtayı aynalar ile pazara sunmak zorunda kalacak. Söylendiği kadarıyla isteyenler daha sonra bu aynaları sökerek kamera ile kullanım elde edebilecek ancak çıkışta Musk tarafından çirkin bulunuyor olsa da kesinlikle aynalar olacak.

Cybertruck bundan evvel bir açıklama ile ses getirmişti. Elon Musk ’ın açıklamasına karşın taşıt ciddi seviyede su geçirmez olacak. İddialı model bu sayede kısa müddetliğine de olsa bir tekne gibi su üstünde kalabilecek ve yol alabilecek. Elon Musk ’ın iddiasına göre gövdesi bahsi geçen sürece çok uygun olan Cybertruck, bu sayede akarsuları, gölleri ve hatta tuhaf biçimde çok dalgalı olmayan denizleri bile geçebilecek. Ancak bu yukarıyada da dediğimiz gibi yalnızca kısa süreli geçişler için yapılabilecek.

Tesla Cybertruck tasarımından çok bu alakanızı çekebilir: Franky Zapata ’dan yeni hava vasıtayı

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.