Çift “Future Shock” ile dikkat çeken gravel bisiklet: Specialized Diverge STR

14.02.2023
4
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Çift “Future Shock” ile dikkat çeken gravel bisiklet: Specialized Diverge STR

Bisiklet modelleri Türkiye ’de de satılan Specialized, bugün çift “Future Shock” ile dikkat toplayan gravel bisiklet Specialized Diverge STR ile ses getirdi.

Bisiklet pazarının üst seviye işletmelerinden olan Specialized, ürün gamını büyütmeyi sürdürüyor. Bugün elektrik takviyeyi olmayan gravel bisiklet modeli Specialized Diverge STR ile karşımıza çıkan işletme, burada özellikle çift Future Shock kullanımı ile dikkat topluyor. Şirketin büyük önemsediği “Future Shock”, esasta bisiklet gövdesine saklanmış bir süspansiyon sistemi. Resimlerde net olarak görünmüyor ancak Diverge STR modelinde iki değişik süspansiyon yer alıyor. Bunlardan bir tanesi dolaysız olarak gidonun altında başka bir deyişle önde yer alıyor. Bu 20mm hareket mesafesi olan sistem sayesinde bozuk yollardaki darbeler ciddi oranda emilerek konforlu bir sürüş sağlanıyor.

Diverge STR modelinin artta da bir “Future Shock” süspansiyon yer alıyor. Bu gövdeye yatay olarak konumlandırılan süspansiyon, önden değişik olarak selenin alt kısmında görülebiliyor ve 30mm hareket aralığı ile bozuk yollardaki darbeleri ciddi oranda sönümleyebiliyor. Bu hidrolik sistem için selenin bağlandığı bvefat da ileri ve geriye doğru hareket ediyor.

gravel bisiklet Specialized Diverge STR

Burada görebileceğiniz “Future Shock” sistemi banal süspansiyon sistemlerinden daha hafif ve uzun ömürlü. Şahısların zevkine göre bir seviye sertlik ayarı bulunan altyapı, şirketin açıklamasına göre banal sistemlerden daha yüksek bir sürüş bereketi getiriyor. Bu sistemde hareketli gövdeye sahip dağ bisikletlerinde görülen zıplama olmuyor, zira dolaysız olarak sabit bir kadro kullanılıyor. Böylelikle konfor ve performans balansı daha iyi kuruluyor.

Future Shock yanında üst seviye malzemeler kullanılarak üretilen Specialized Diverge STR, karbon fiber kadro ile hafif ve sağlam bir alternatif konumunda bulunuyor. Bu kadar iyi ayrıntının tek negatif yanı ise 7.500 dolarlık başlangıç maliyeti oluyor. Bisikletin tanıtım videosu ise sayfanın en üstünde yer alıyor.

Specialized markasının Türkiye ’de satılan tüm bisiklet modellerine dolaysız olarak buradan ulaşabilirsiniz.

Gravel bisiklet Specialized Diverge STR yanında bu da alakanızı çekebilir: Bütün 2 bin beygirlik Ford Pro Electric SuperVan

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.