Taşıt çağırma hizmeti inDrive Türkiye ’de kullanıma açıldı

03.01.2023
2
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Taşıt çağırma hizmeti inDrive Türkiye ’de kullanıma açıldı

Bugün resmi olarak bir bülten yapıldı ve taşıt çağırma hizmeti inDrive için Türkiye serüveninin başladığı aktarıldı.

Servis ve Türkiye ’de kullanıma açılması hakkında şunlar aktarıldı: “Erişim ve kentsel hizmetler mevzusunda uzman, küresel bir IT platformu olan inDrive, İstanbul ’da kullanıcılarla buluşuyor. inDrive sadece resmi taksi sürücüleri ile iş birliği yapacak ve yolculuk taksimetre tarafından hesaplanandan daha düşük olmayan bir maliyete hakikatleştirilecek. İlk sınamalar hem sürücülerin hem de yolcuların hizmet niteliğinden ve kullanılabilirliğinden memnun kaldıklarını gösteriyor.

inDrive küresel erişim start-up ’larından bkocamandır. 10 sene evvel, sürücülerin ve yolcuların seyahat maliyetini doğrudan pazarlık edebilecekleri yerel bir sosyal ağ ile ortaya çıkan inDrive, bugün şehir yolculukları uygulamaları kategorisinde dünyada en popüler ikinci uygulama haline geldi. inDrive Ortadoğu ülkeleri dahil olmak üzere toplam 47 ülkede başarıyla faaliyet gösteriyor. Bu ülkeler arasında Mısır, Tunus, Lübnan, Cezayir, Fas bulunuyor

Şimdi Türkiye ’de hizmete başlayan inDrive, ülkede marka bilinirliğini artırmayı ve faal kullanıcı tabanını büyütmeyi tasarlıyor.

Türkiye ’deki taksi sürücüleri ile görüşmeler yapan firma, uygulamanın ayrıntılarını ve hizmet kullanım kaidelerini anlattı. inDrive, bundan sonraki süreçte önceliklerinin yasalar güzergahında İstanbul Taksiciler Odası ’nın arzları ve onlarla yapacakları iş birliklerinin olacağını belirtti.”

Peki inDrive bütün olarak nasıl çalıyor? Bu mevzuda şirket şunları aktarıyor:

“inDrive ’ın en ayırt edici özelliği yolcu ve sürücünün seyahat fiyatı üzerinde doğrudan uyuşmaya varması. Yolcu ile sürücüyü buluşturan uygulamada en ehemmiyetli kriter ise seyahat maliyetinin taksimetreden daha düşük olamaması. Yolcu isterse gideceği güzergaha ya da trafik saatine göre sürücüye bahşiş verebilir.   

Platformda, sürücülerin ve yolcuların birbirlerini araştırıp, seçebilecekleri ve karşılıklı yorum yapıp anekdot verebilecekleri bir sistem bulunmaktadır. Yolcular, puanlarına, araba markalarına ve öbür kriterlere göre taşıtları seçebilirler. Sürücüler de çağrıyı kabul etmeden evvel yolcunun puanını ve yolculuğun bitiş noktasını görebilir. 

Hizmet fiyatı yok: Yolcular ödemeyi yalnızca nakit olarak yapabilmektedir.  İlk etapta taksicilerden hizmet fiyatı almayacak olan inDrive bu sayede taksicilerin daha çok kazanmasını sağlayacak. Tüm dünyada en düşük hizmet fiyatı almasıyla tanınan inDrive, rakiplerinin yüzde 20-30 hizmet fiyatı aldığı ülkelerde bile ödentiler dahil yalnızca yüzde 12 ’ye kadar servis fiyatı almaktadır.   

Güvenlik: inDrive ’ın güvenlik sistemi, tüm dünyada benzer hizmetler veren başlıca firmaların kullandığı ilkeler üzerine kurulmuştur. Firma ayrıca karşılıklı analiz ve değerlendirme sistemine ek olarak, lüzumlu gördüğü takdirde resmi yetkililere sağlayabileceği öbür bilgileri de kullanıcıları telefon numarasına göre doğrulama toplar.”

inDrive büyümesi yanında bu da alakanızı çekebilir: Sony ’den yeni PS5 reyin kumandası

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.