Tesla, Almanya pazarında devleri geride bıraktı

22.05.2023
2
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Tesla, Almanya pazarında devleri geride bıraktı

Yüksek olasılıkla yıl bitmeden Türkiye ’ye gelecek dev üretici Tesla, Almanya pazarında devleri geride bıraktı.

2022 içerisinde Lufthansa ’dan ayrılan Kemal Geçer liderliğinde Türkiye pazarına girmek ismine hazırlıklar yapan Tesla, Almanya pazarında uzun zamandır yer alıyor ve burada çok güçlü rakiplere sahip. Almanya ’da bir fabrikası da bulunan işletme, bu sayede Volkswagen, BMW ve Mercedes-Benz gibi güçlü rakiplere sahip olduğu dev pazardaki eforunu artırıyor. Hatta The Federal Motor Transport Authority tarafından paylaşılan en son resmi bilgilere göre Tesla Model Y, eylül ayında Almanya ’da en çok satan otomobil modeli oldu. Bilgilere göre eylül ayında spesifik olarak 9.846 adet Model Y satıldı. Tesla Model 3 ’nam satış sayıyı ise 3.878 adet seviyesinde listelendi.

Eylül ayında Almanya ’da 7.095 adet Volkswagen Golf, 5.887 adet Volkswagen Tiguan, 4.517 adet Fiat 500 ve 4.139 adet Opel Corsa satışı reelleştirilmiş. Listenin devamı ise hemen altta yer alıyor:

Tesla, geçtiğimiz haftalarda yapılan resmi paylaşıma göre üçüncü çeyrekte 365 binden fazla otomobil üretti, bu elektrikli otomobilleri 343 binden fazla müşteriye eriştirildi. Bu sayılar ile kendi çeyrek rekorunu kıran işletme, artık imal mevzusunda eskiye oranla çok daha iyi vaziyette bulunuyor.

Bunun artta ABD, Almanya ve Çin merkezli kurulan fabrikaların tesiri bulunuyor. İşletme artık çok daha geniş bir skalada, yeni imal teknikleri ile süratli biçimde otomobil imali gerçekleştiriyor.

Tesla rekorları yanında bu da alakanızı çekebilir: Sony ’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.