En üstte 920 kilometre erim sunan elektrikli SUV: Nio EC7

26.12.2022
2
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
En üstte 920 kilometre erim sunan elektrikli SUV: Nio EC7

Elektrikli otomobil pazarında dikkat toplayan modeller karşımıza çıkmaya devam ediyor. Bu sefer elektrikli SUV Nio EC7 tanıtıldı.

Sportif bir çizgiye sahip olan Çin merkezli en yeni elektrikli SUV modellerinden 2023 Nio EC7, tasarımından çok teknik ayrıntılarıyla öne çıkmayı başaran bir seçenek konumunda bulunuyor. Öne ve arkaya konumlandırılan iki adet elektrik motoru üzerine kurulan SUV, bu iki motorlar ile toplam 644 beygir efor ve 850 Nm tork üretiyor. 0 ’dan 100 kilometre/s sürate 3,8 saniyede çıkabildiği açıklanan vasıta, erim konusunda da çok iddialı görünüyor. EC7 için toplam üç değişik batarya seçeneği sunuluyor. Vasıta 75 kWh batarya kutuyu ile 489 kilometre‘ye kadar erim getiriyor. 100 kWh batarya kutuyu seçim edilirse maksimum erim 635 kilometre‘ye çıkıyor.

Aracın 150 kWh batarya kutusuyla ise işletmenin Çin merkezli standartlar üzerinden yaptığı ölçümlere göre bütün 920 kilometre erim elde edilebiliyor. Bu değer gerçekten çok iyi görünüyor ve birçok sürücü için bir aydan fazla kullanım anlamına geliyor. Nio EC7 ’nin bu iyi erim değerlerinin arkasında özel tasarım çalışmaları ile elde edilen yüksek aerodinamik bereketlilik yer alıyor. Açılabilir bir rüzgarlık ile donatılan EC7, LiDAR ekipmanıyla Seviye 4 özerk Sürücüsüz hakimiyet desteğine sahip ve sırça tavan ile ferah bir yaşam alanı sunabiliyor.

Üst seviye malzemelerin seçim edildiği elektrikli SUV Nio EC7, kokpitinde birisi merkeze dikey olarak yerleştirilen iki değişik ekran taşıyor. Bu ekranlar sayesinde fiziksel butonları en aza indiren Bu çoğu sürücü için makûs bir ayrıntı tamamen elektrikli SUV, şimdilik Çin dışına çıkacak gibi görünmüyor. Çin pazarındaki başlangıç maliyeti ise kaba bir çarpım üzerinden 69 bin dolar seviyesinde bulunuyor.

Elektrikli SUV Nio EC7 yanında bu da alakanızı çekebilir: Süratli yürümeniz için tasarlanan acayip ürün: Moonwalkers

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.