Togg markası Trugo ’nun iş ortağından 180 kW şarj istasyonları

20.02.2023
5
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Togg markası Trugo ’nun iş ortağından 180 kW şarj istasyonları

Yerli otomobil projesinin artta yer alan Togg için şarj odaklı adımlar sürüyor. Bu sefer Trugo ve Star Charge gündemde.

Elektrikli otomobil şarj ağı için devreye alınan Trugo, yerli otomobil evveli Togg için en ehemmiyetli adımlardan bkocaman olmuştu. Bu tarafı boş bırakmayan işletme, bugün Twitter ’dan “Trugo iş ortaklarından Star Charge ’ın 180 kW eforundaki şarj aygıtları montaja hazır. Türkiye ’nin 81 şehrinde yüksek performanslı şarj altyapısıyla, sürekli bir tecrübe sunmak için çalışmalarımıza sürat kesmeden devam ediyoruz.” paylaşımını yaptı ve yukarıyadaki resimleri paylaştı.

Trugo odaklı bir paylaşım geçtiğimiz hafta Vestel odağında gelmiş ve orada şu açıklama geçilmişti: “Togg kurucu ortaklarından Vestel ’in Türkiye ’de, Trugo ’ya özel ürettiği 180 kW eforundaki şarj aygıtları montaj için hazır. Trugo ile elektrikli vasıta kullanıcıları Türkiye ’nin 81 şehrinde yüksek performanslı şarj altyapısıyla, sürekli bir tecrübe yaşayacak.” Mevzuda Togg tarafı ise şunu aktarmıştı: “Uçtan uca sürekli bir kullanıcı tecrübeyi için çalışmalarımız tasarılarımız yönünde devam ediyor. “

#Trugo iş ortaklarından Star Charge’ın 180 kW eforundaki şarj aygıtları montaja hazır.

Türkiye ’nin 81 şehrinde yüksek performanslı şarj altyapısıyla, sürekli bir tecrübe sunmak için çalışmalarımıza sürat kesmeden devam ediyoruz.#SmartCharging pic.twitter.com/VVEPZn0eLu

— Trugo @TruGoCharging October 1, 2022

81 şehrin tamamını içerisine alan bir kapsama alanıyla yola çıkan Trugo ile alakalı paylaşılan ilk balakalarda, sistemin tüm elektrikli otomobil sahipleri tarafından kullanılabilecek olması dikkat toplamıştı. Togg tarafından paylaşılan balakalara göre 180 kWs üzeri kapasiteye sahip makinelerle dolum yapılabilecek ve destek veren vasıtalar 25 dakikada yüzde 80 ’lik batarya doluluğuna ulaşabilecek. 81 şehirde 600 ’den fazla lokasyonu içerisine alan ilan tasarısına göre, trafik yoğunluğuna bağlı olarak 25 ve 50 km aralıklarla şarj noktalarının konumlandırılması hedefleniyor.

CEO Gürcan Karakaş, Türkiye ’de lüzum dinlenen şarj altyapısı için kurdukları Togg Uslu ve Süratli Şarj Çözümleri A.Ş “Trugo” markasıyla 81 şehirde 180 kWs üzeri makinelerle tüm elektrikli vasıta kullanıcılarına sürekli bir tecrübe sunacağını belirterek; “Ülkemizde uçtan uca elektrikli vasıtalarla seyahat etmeyi muhtemel kılacak süratli şarj istasyonları kurma gayemiz yönünde Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu ’ya yaptığımız başvuru sonuçlandı. Sektörün lisanslı oyuncuları arasında yer almaktan büyük mutluluk dinliyoruz. Bu regülasyonun Türkiye ’nin şarj altyapısının gelişimi için çok bedelli bir mihenk taşı olduğunu düşünüyoruz.

Önümüzdeki sene ortasına kadar 81 şehrimizde 600 ’şan üzerinde noktada, toplam 2 bin soketi olan 1000 adet süratli şarj makinesinin montajını yapacağız. Bu lider pozisyonumuzu önümüzdeki senelerde yapacağımız yatırımlarla da sürdürmeye kararlıyız. Amacımıza giden yolda geri sayım başladı. Homologasyon sürecinin bitirilmesinin ardından 2023 senesinin ilk çeyreğinde ilk uslu makinemiz C-SUV pazara çıkacak.” ifadelerine yer vermişti.

Togg ve TruGo yanında bu da alakanızı çekebilir: Bütün 2 bin beygirlik Ford Pro Electric SuperVan

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.