Netflix tarafının canlı yayını yapılacak ilk içeriği belli oldu

24.12.2022
4
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Netflix tarafının canlı yayını yapılacak ilk içeriği belli oldu

Dünyanın en büyük video platformlarından olan Netflix, canlı yayın mevzusunda ilk tasarılamaları asıllaştırmış vaziyette.

Geçtiğimiz aylarda Netflix, “canlı yayın” tarafına da ciddi biçimde adım atmak istiyor haberi gündemde ses getirmişti. Firmanın ilk evrede özellikle komedi gösterileri olmak üzere birçok değişik içeriği canlı olarak yayınlamak istediği aktarılmıştı. Canlı yayınlar ile daha fazla şahsa erişme bahtı olduğu ve bunda başarı olacağı düşünülen işletmenin, bu mevzudaki ilk somut tasarıları kısa müddet evvel resmi olarak ortaya çıkarıldı.

Yapılan açıklamaya göre firmanın ilk canlı içeriği, daha evvel aktarıldığı gibi komedi odaklı olacak. 2023 ’şöhret başında Chris Rock‘ın oluşturduğu bir stand-up şovu canlı olarak ekranlara getirilecek. Bu küresel olarak yayınlanacak ve yalnızca aboneler tarafından izlenebilecek canlı şov hakkında bir açıklama yapan Netflix Stand-up ve Komedi Formatlarından Mesul Başkan Destekçisi Robbie Praw, “Chris Rock bizim jenerasyonumuzun en ikonik ve ehemmiyetli komedi seslerinden birisi” dedi ve ilave etti:

“Tüm dünyanın canlı bir Chris Rock komedi faalliğini deneyimleyebilecek ve Netflix tarihinin bir parçası olabilecek olmasından coşku dinliyoruz. Bu unutulmaz bir an olacak ve Chris ’in bu meşaleyi taşımasından büyük onur dinliyoruz.”

∗İşletmeden mevzuda paylaşılan içerisinde Chris Rock ’ın bir keçi ile yan yana yer aldığı görsel

Netflix bundan evvel ayrıntılarına burada yer verdiğimiz Gears Of War ayrıntılı ile gündeme gelmişti. Bu mevzuda Netflix dolaysız olarak şunları aktarmıştı: “Bugün, büyük alaka gören Gears Of War oyununun piyasaya sürülüşünün 16. sene dönümü. Netflix, orijinal video oyununun 2006 senesindeki piyasaya sürülüşünün 16. sene dönümünde The Coalition ortaklığıyla Gears of War âlemini uyarlayacağını açıkladı. Netflix, efsane video oyununu ilk olarak uzun metrajlı bir filme, ardından da erişkinlere müteveccih animasyon diziye uyarlayacak. Daha sonra bu cihandan başka hikâyeler de ekrana taşınabilir.

Netflix canlı içeriği adımı yanında bu da alakanızı çekebilir: Franky Zapata ’dan yeni hava taşıtı

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.