Windows 11 2022 güncellemesi Nvidia ekran kartlarını yavaşlattı ancak çözüm var

26.04.2023
2
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Windows 11 2022 güncellemesi Nvidia ekran kartlarını yavaşlattı ancak çözüm var

Kısa vakit öne herkes için sevk edilen Windows 11 2022 aktüellemesi, Nvidia ekran kartlarını yavaşlattı. Buna çözüm ise gecikmedi.

Windows 11 işletim sistemi için hazırlanan, tüm kilit ayrıntılarına burada yer verdiğimiz yeni aktüelleme geçtiğimiz günler tüm kullanıcılar için sevk edilmeye başlandı. Windows 11 2022 ya da 22H2 olarak geçen aktüelleme, ne yazık ki birçok Nvidia ekran kartının yavaşlamasına neden oldu. Aynı zamanda kullanıcılar grafiksel birçok mesele yaşamaya başladı. Bunun farkında olan ve problemin yanlışlıkla faalleştirilen bazı yeni Windows grafik yanılgı ayıklama özelliklerinden kaynaklandığını belirten Nvidia, çözüm için “GeForce Experience 3.26 BETA” versiyonunu indirmeye sundu.

Direkt olarak buradan indirilebilen yeni sürücüler, performans meselelerini tamamen ortadan kaldırıyor. Nvidia, yeni Windows 11 aktüellemesini indiren herkesin bu sürücü sistemini kullanmasını öneri ediyor.

NVIDIA GeForce Experience 3.26 BETA is available and recommended for Microsoft Windows 11 22H2 users. This update resolves performance related issues some users may observer after the update.
✅ Download here: https://t.co/ifYtZgddOv
✅ Release Highlights: https://t.co/Ak9VWUsKwR pic.twitter.com/XzvZApU8Yt

— NVIDIA Customer Care @nvidiacc September 23, 2022

Bu arada kaçıranlar için Nvidia kısa vakit evvel RTX 40 acelesi yeni ekran kartlarını tanıttı. Ayrıntılarına burada yer verdiğimiz yeni seride, şimdilik RTX 4080 ve RTX 4090 olmak üzere iki ana model yer alıyor. Aynı zamanda RTX 4080 ekran kartı kendi içerisinde 12 GB ve 16 GB olmak üzere iki değişik versiyona sahip.

Yerlerini aldıkları modellere oranla 2 ila 4 kat arasında performans çoğalışı getiren RTX 40 acelesi ekran kartları, bunu daha bereketli biçimde sunuyor ve yalnızca RTX 40 serisinde desteklenen DLSS 3 yardımı ile beraber çıtayı daha da yükseltebiliyor. Suni akıl takviyeli DLSS 3, bazı oyunlarda performansı bütün 50 fps kadar yükseltebiliyor ve bu gerçekten olağanüstü görünüyor.

Windows 11 ve Nvidia ekran kartı meseleleri yanında bu da alakanızı çekebilir: Samsung imzalı garip projektör Freestyle

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.