Twitter hissedarları, Musk ’ın vazgeçmek istediği alımı onayladı

28.02.2023
5
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Twitter hissedarları, Musk ’ın vazgeçmek istediği alımı onayladı

Twitter paydaşları, Elon Musk ’ı bırakmak istediği satın alımı onayladı. Duruşma evvelinde ehemmiyetli bir adım atıldı.

Twitter ve Elon Musk arasındaki dava için ilk mahkeme 17 Ekim tarihinde yapılacak. Musk ve takımı daha evvel davanın 2023 ’e ertelenmesini istemişti ancak bu vaziyet sürecin daha fazla uzamaması için kabul edilmemişti. Söylendiği kadarıyla 17 Ekim tarihinde iki tarafın da detaylı olarak dinleneceği beş günlük bir mahkeme tasarlanıyor. İşte bu mahkeme evvelinde 44 milyar dolarlık satış Pay başına 54,20 dolar Twitter paydaşları tarafından resmi olarak kabul edildi. Bu bağlamda şayet duruşma Twitter ’ı haklı bulursa, Musk net olarak Twitter ’ı satın almak vaziyetinde kalacak.

Musk geçtiğimiz ay duruşma mevzuda eskikilere ek olarak azıcık daha zaman istemişti. Ünlü ad süreci en az bir ay kadar Kasım ayının sonu ertelemek istiyordu. Peki neden böyle bir iste doğmuştu? Bunun artta Twitter ’ın daha önceki güvenlik şefi Peiter Zatko tarafından yapılan açıklamalar yer alıyordu. Şirket ortaya çıkan yeni bilgileri ve bilgileri legal sürece dahil etmek için çalışmak ismine zaman yaratmak istiyor.

Twitter ’ın daha önceki güvenlik şefi Peiter Zatko, geçtiğimiz hafta ortaya attığı büyük iddialar sonrasında Twitter ve Elon Musk arasındaki davada ifade vermek üzere bir duruşma celbi aldı. Peki Zatko neden Elon Musk ’ın legal takımı tarafından sürecin legal tarafına dahil edildi? İşletmenin daha önceki güvenlik şefi olarak ehemmiyetli bilgilere ulaşım sağlamış birisi olan Zatko, geçtiğimiz hafta ilk olarak bot hesaplar özelinde konuştu. Zatko, firmanın bot ve sahte hesapların sayısını öğrenmediğini aktardı.

Elon Musk ve Twitter arasındaki savaşın merkezinde de bu bot hesaplar yer alıyor. Hatta Musk geçtiğimiz hafta firmanın mevcut CEO ’su Parag Agrawal ’ı ulusa sarih bir “spam / bot” hesap kavgasına çağırdı. “Twitter ’ın yüzde 5 ’deri daha az sahte veya spam günlük kullanıcıya sahip olduğunu ulusa ispatlamasına izin verin” diyen Musk, bu çağrıya pozitif bir yanıt almadı. Legal seviyeye taşınmış bir mevzuda Twitter CEO ’su böyle bir tartışmaya çıkmadı. Bu arada Zatko gibi daha önceki Twitter CEO ’su Jack Dorsey de bu legal savaşın içerisine girecek ve süreç hakkında bazı ifadeler verecek.

Instagram, Reels üzerinden para kazandırma testleri yapıyor

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.