Twitter, geliştirdiği yeni özellikleri kullanıma sundu

10.06.2023
4
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Twitter, geliştirdiği yeni özellikleri kullanıma sundu

Twitter, platformu daha dikkat çekici hale getirmek ismine yeni geliştirmeler yapıyor. Bugün iki yeni ilan geçildi.

TikTok platformunun getirdiği yeni alışkanlıkları birçok diğer ad gibi yakından takip eden Twitter, geçtiğimiz hafta test edilen yeni özelliği bugün kullanıma sundu. Artık platformda videoların üzerine basıldığı zaman bütün ekran haline getirilecek, video üstünde yukarıya kaydırma yapıldığı zaman ise başka videolar yüklenecek. Bu sayede video tarafında daha çekici bir altyapı kuracak işletme, bu yeni altyapıda spesifik olarak dikey videolara odaklanacak. Ayrıca “Explore” başka bir deyişle “Keşif” kısmında da aktüelleme yapılıyor. Artık bu bvefatta beğenebileceğiniz değişik videolar gösteriliyor.

Bugün ayrıca iOS ve Android için yardımı da getirildi. Daha evvel testleri yapılan yeni yarıyılda, bir Tweet içerisine aynı anda hem resim hem video hem de GIF koyulabilecek. Daha evvel değişik medya formatlarının bir arada kullanılmasına izin vermeyen işletme, artık bunu değiştiriyor ve bu gidişat birçok bireyin güzeline gidecek gibi görünüyor. Bu yakında herkes için açılacak altyapı, bireylerin oldukça yaratıcı paylaşımlar yapmasına aracılık edecek.

Get ready to mix it up with visuals on Twitter.

You can now add a combination of media to your Tweet on Android and iOS. That means you can include a photo, GIF, and video or two! all in the same Tweet. Tap the photo icon in the Tweet composer to start mixing your media. pic.twitter.com/9D1cCzjtmI

— Twitter Support @TwitterSupport October 5, 2022

Bu arada Twitter geçtiğimiz günlerde “Tweet Tertip Etme” altyapısını da kullanıma açtı. Yeni yarıyıl ilk evrede Twitter Blue aboneleri üzerinden Avustralya, Kanada ve Yeni Zelanda merkezli faal edildi. Yakında ABD ’de sunulacağı da duyurulan senelerdir bilave edilen özellik, Türkiye ’ye ne zaman gelecek henüz belli değil. Türkiye ’de halen Blue aboneliği bulunmuyor, bunun ne zaman değişeceği de ne yazık ki bilinmiyor.

Twitter büyümeleri yanında bu da alakanızı çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.