Twitter, yeni ürettiği “Resmi” rozetini hemen kullanıma aldı [Güncellendi]

31.12.2022
10
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Twitter, yeni ürettiği “Resmi” rozetini hemen kullanıma aldı [Güncellendi]

Elon Musk tarafından bütün 44 milyar dolara satın alınan Twitter için son günlerde gerçekten çok acayip adımlar atılmaya devam ediliyor.

Aktüelleme: Özellik Elon Musk tarafından iptal edildi…

Daha evvel de aktardığımız üzere Elon Musk, Twitter platformuna gerçekten büyük bir sayı tüketti ve bunu uzun vadede netlikle çıkarmak istiyor. Bunun için atılacak ilk adım 8 dolarlık yeni Twitter Blue aboneliği olacak. Bu aboneliğin en çok tepki sürükleyen yanı ise 8 doları veren herkesin mavi onay rozeti alabilecek olması. Sabah saatlerinde bütün olarak bu mevzuda bir adım atan Twitter, para ile satılmayacak yeni bir rozet hazırlamıştı.

Süreçte sanki başa dönen ve iki değişik rozet ile afallatan firma, “Resmi” ibaresine sahip olacak yeni rozeti yalnızca asıl anlamda doğrulanmış devlet hesapları, ticari işletmeler, iş ortakları, büyük medya kuruluşları, yayıncılar ve bazı tanınmış şahıslara vermeye başladı. Yeni süreç Türkiye dahil olmak üzere küresel olarak faal edildi. Henüz her resmi hesaba “Resmi” rozeti gelmedi. Ancak sürecin yavaş yavaş dağılması bekleniyor.

Bu sürecin artta yer alan Esther Crawford, atılan adım için Twitter ’dan şunları aktarmıştı: “Birçok birey, Blue üzerinden Mavi onay rozeti almış aboneler ile resmi olarak doğrulanmış hesapları nasıl ayırt edeceklerini soruyor. Bu ayrımı yaratmak ismine yeni geliştirdiğimiz “Resmi” rozetini tanıtıyoruz. Evvelden doğrulanmış tüm hesaplar “Resmi” yaftasını almayacak ve bu yafta satın alınamayacak.

Bu yaftayı alacak hesaplar arasında devlet hesapları, ticari işletmeler, iş ortakları, büyük medya kuruluşları, yayıncılar ve bazı tanınmış şahıslar yer alacak. Yeni Twitter Blue ise kimlik doğrulaması kapsamayacak, mavi bir onay rozeti ve belirli özelliklere ulaşım sunan isteğe bağlı fiyatlı bir abonelik olacak. Hesap cinsleri arasında ayrım yapmanın yollarını sınamaya devam edeceğiz.”

Bu hazırlanan ikinci rozet, herkesin hem fikir olduğu üzere platformdaki kafa karmaşıklıklarını ve dolandırıcı faaliyetleri netlikle yasaklamayacak. Bir kere mavi rozet satışı başladığı zaman, yalnızca 8 dolara alınan onaylı hesaplar “resmî müesseseler, işletmeler ve bireyleri” taklit ederek büyük dolandırıcılık faaliyetlerinde kullanılacak. Elon Musk ’ın bu mevzuda binlerce ihtar ve tepkiye karşın geri adım atmaması mucizevi duruyor.

Twitter ve Elon Musk büyümeleri yanında bu da alakanızı çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.