Signal iletileşme uygulamasına da öyküler geldi

02.12.2022
1
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Signal iletileşme uygulamasına da öyküler geldi

Spesifik olarak saklılığa odaklanmış bir iletileşme uygulaması olarak uzun zamandır yaşamımızda olan Signal için de öyküler yarıyılı başladı.

“Bilave ettiğiniz tüm özellikler ile birlikte saklılığa odaklanmış bir irtibat tecrübesine merhaba deyin” mottosuyla tanıtılan Signal içerisinde artık WhatsApp, Instagram ya da Facebook tarafında da olduğu gibi öyküler yer alıyor. Paylaşıldıktan 24 saat sonra kaybolan / silinen öyküler öncelikle servisin iOS ve Android uygulamalarına geldi, daha sonra ise masaüstü için de çıkışın yapılacağı duyuruldu. Resim yanında video paylaşma dayanağı bulunan öyküler altyapı, istenirse ayarlar içerisinde kapatılabilecek yapıda hazırlanmış durumda.

Hikayeleri görecek bireylerin belirlenmesi mevzusunda ince ayar dayanağı veren uygulama, yeni atılan süreç için şunu aktarıyor: “Öyküler Signal için büyük bir başkalaşım gibi görünebilir, ancak reelde zati konuştuğunuz bireylerle irtibat kurmanın başka bir yoludur. Bu, bir takipçi kitlesi oluşturmak veya etkileşim için içeriği kuvvetlendirmekle alakalı değil. Odak noktamız her zaman siz ve sizin için ehemmiyetli olan insanlar arasında özel ve dürüst sohbetler asıllaştırmak oldu.”

“Neden Signal kullanılmalı?” sualinin cevabını ise dolaysız olarak burada bulabilirsiniz.

Signal bir sızıntı üzerinden bildiğimiz kadarıyla Meta CEO ’su Mark Zuckerberg tarafından bile kullanılıyor. Kaçıranlar ya da unutanlar olabilir. Geçtiğimiz yarıyılda Facebook ’un 2019 senesinde sızdırılan bütün 533 milyon kullanıcı bilgisi internete düşmüştü. Sızdırılan bu büyük kullanıcı bilgisi arasında telefon numarası, ad, e-posta ve konum balakaları yer alıyordu.

Bu sızıntı kapsamında Mark Zuckerberg ’in bile bilgileri internete düşmüştü. Bu bilgiler arasında CEO ’nun telefon numarası da yer alıyordu ve bu telefon numarası üzerinden Zuckerberg ’in Signal kullandığı ortaya çıkarılmıştı.

Signal ve öyküler özelliği yanında bu da alakanızı çekebilir: GMC imzalı adaleli elektrikli bisiklet HUMMER EV

https://teknolojidehasi.com.tr.cdn.vidyome.com/embed/SvPjdo3VdkQ.htm

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.