Samsung Galaxy S23 Ultra ile sensör bazı sabitleme gelebilir

25.03.2023
3
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Samsung Galaxy S23 Ultra ile sensör bazı sabitleme gelebilir

2023 ’şan başında gelecek Samsung Galaxy S23 serisinin en üstünde Samsung Galaxy S23 Ultra modeli yer alacak.

Üç değişik modelden oluşacak ve 2023 ’şan başında lanse edilecek Samsung Galaxy S23 serisi son günlerde sızdırılan tasarımlar ile gündeme geldi. Telefonların burada görebileceğiniz tasarımları çok fazla coşku yaratmadı. Yeni aileden bugün Samsung Galaxy S23 Ultra gündemde zira telefon için kamera odaklı ayrıntılar çıktı. İlk olarak modelin bir kere daha 200 megapiksellik bir ana kameraya sahip olacağı aktarıldı. Biliyorsunuz bu balaka daha evvel de sık sık gündeme gelmişti.

Buna ek olarak Samsung Galaxy S23 Ultra modelinin, alınan tesciller üzerinden sensör bazlı görüntü sabitleme sistemine sahip olacağı iddia edildi. Telefondaki telefoto kameraya konulması bilave edilen bu altyapı, şayet hakikat olursa sensörü fiziksel olarak hareket ettirecek ve böylece yüksek oldukça stabil videolara imkân tanıyacak. Bu teçhizatın kullanılacağı şu an yüzde 100 kesin değil ancak bazı kaynaklara göre oldukça mümkün görünüyor.

Peki telefonlar için teknik olarak başka neler biliyoruz? Yeni seri çıkan bir resmi sertifika kaydına göre yalnızca 25W şarj yardımı ile geliyor. Galaxy S22 Ultra ve Galaxy S22 Plus için 45W, Galaxy S22 içinse 25W şarj yardımı sunan Samsung, 2023 ’şan en iyisi Galaxy S23 Ultra için bile maksimum 25W sunacak olmasıyla hayal kırıklığı yaratıyor.

Galaxy S23 serisi bazı pazarlara Exynos operasyoncu ile götürülebilir. Bu bağlamda telefonlar birçok pazarda Snapdragon 8 Gen 2 ile satılabilir. Şayet son gelen rivayetler doğruysa telefonlar bazı pazarlara ise mümkün ismiyle Exynos 2300 operasyoncu ile çıkarılabilir.

Galaxy S23 Ultra ’da kullanılacak 200 megapiksel kamera, daha evvel sızan balakalara göre 1/1.3 inç boyutunda bir sensörü temel alacak. F1.7 diyafram bedeli ile desteklenecek sensörün, kaynaklara göre 0.6µm piksel boyutu bulunuyor. Samsung ’un elinde şu an iki değişik 200 megapiksel kamera sensörü bulunuyor.

Bu mevzuda ilk çözüm ISOCELL HP1 olmuştu. Bunun üstüne geçtiğimiz aylarda ISOCELL HP2 ismi sıçranarak ISOCELL HP3 dahil edildi. Çıkan balakalar doğru çıkarsa Galaxy S23 Ultra ’da yalnızca Samsung telefonlara özel yeni bir 200 megapiksel sensöre ver verilecek. Bu yeni sensöre ISOCELL HP2 ismi verilebilir ya da çok daha değişik bir ad seçilebilir.

Samsung Galaxy S23 Ultra ayrıntıları yanında bu da alakanızı çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.