Uzaktan çalışmayı bitiren Elon Musk: “Güç zamanlar kapıda”

28.12.2022
1
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Uzaktan çalışmayı bitiren Elon Musk: “Güç zamanlar kapıda”

Twitter ’ı bütün 44 milyar dolara satın alan ve 3.500 kadar çalışanı işten çıkaran Elon Musk, yeni firmasının kalan çalışanlarına ilk iletiyi gönderdi.

Elon Musk yeni çalışanlarına yolladığı e-posta kapsamında “güç zamanların kapıda” olduğunu belirtti. Musk burada hem Twitter ’ın geleceğinden hem de negatif ekonomik göstergelerden bahsediyor. Yapılan araştırmalara göre aktüel ekonomik zorluklar Yüksek enfaslyon vb. sebebiyle birçok işletmenin 2023 ’teki reklam bütçesi, 2022 ve evveline oranla çok daha düşük olacak. Bu gidişat elbette Twitter gibi ana kazanç kaynağı reklamlar olan sosyal medya ağlarını dolaysız olarak negatif etkileyecek. 

Elon Musk bunu değiştirerek Twitter ’ın yalnızca reklam kazançlarına bel bağlayan bir platform olmasını istemiyor. Musk bunun için çok tepki sürükleyen 8 dolarlık Twitter Blue aboneliğini satmaya çalışıyor. Ancak bunun şu safhada tek başına yetmesi olası görünmüyor.

Elon Musk tarafından yapılan “güç zamanlar kapıda” açıklamasının artta, Twitter ’ı “parasal açıdan” başarıya eriştirmenin kolay olmayacak olması da yer alıyor. “Önümüzdeki yol zorlu ve başarılı olmak için yoğun bir çalışma gerektirecek.” diyen Musk, bu bağlamda uzaktan çalışma sürecini de büyük oranda bitirdi. Musk, uzaktan çalışmaya sıcak bakmıyor, bunu Tesla ve SpaceX için de asıllaştırmış bir CEO konumunda bulunuyor.

“Önümüzdeki günlerde en büyük önceliğimiz doğrulanmış botları/trolleri/spam ’leri bulmak ve askıya almak olacak” diyen Elon Musk, uzaktan çalışma sürecine yalnızca çok spesifik gidişatlarda izin verileceğini belirtiyor. Ortaya çıktığı kadarıyla Twitter çalışanların her hafta en az 40 saat büroda olması gerekiyor.

Elon Musk hücumları yanında bu da alakanızı çekebilir: Sony ’den yeni PS5 reyin kumandası

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.