Audi, elektrikli gelecek için büyük bir mutasyon duyurdu

21.12.2022
2
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Audi, elektrikli gelecek için büyük bir mutasyon duyurdu

Dünyanın en büyük otomobil üreticileri arasında yer alan Audi, elektrikli gelecek için büyük bir mutasyon hakikatleştiriyor.

Otomobil pazarının geleceğinde artık tamamen elektrikli taşıtlar yer alıyor. Artık bu alana giriş ya da yatırım yapmayan neredeyse hiçbir işletme bulunmuyor. Hatta biliyorsunuz Xiaomi, Sony ve Apple gibi teknoloji işletmeleri bile elektrikli otomobiller üretmek ismine büyük yatırımlar yapıyor. Elektrikli otomobil pazarına çok geç kalmadan giriş yapan ananesel yarıyılın en büyük adlarından Audi, kısa vakit evvel geleceğini tamamen elektrik üzerine kuracağını duyurdu. Elektromobilite mevzusunda çok kararlı olduklarını aktaran marka, 2026 senesinden itibaren küresel pazara yalnızca tamamen elektrikli modeller sunacak ve 2033 senesine kadar içten yanmalı motora sahip modellerinin imalini düzeyli olarak durduracak.

Audi, “Vorsprung 2030” taktiğinin bir parçası olarak aldıkları bu karar kapsamında fabrikalarını tamamen elektrikli otomobillerin yapımına hazırlamak için adımlar atmaya başladıklarını da belirtiyor. Rakiplerinin büyük bvefatının aksine firma bu vizyona erişmek için mevcut küresel imal ağını geliştiriyor.

Audi İmal ve Lojistik İdare Heyeti Azası Gerd Walker, mevzu hakkında yaptığı açıklamada “Adım adım tüm kuruluşlarımızı geleceğe taşıyoruz” dedi ve ilave etti: “Mevcut kuruluşlarımıza yatırım yaparak onları yeni inşa edilen imal kuruluşları kadar faydalı ve elastik yapacağız. Niyetimize erişmek için yüksek kaliteli personelimize güveniyoruz ve 2025 senesine kadar takribî 500 milyon avroluk bir eğitim bütçesiyle tüm çalışanlarımızı geleceğe hazır hale getireceğiz.”

Audi tarafından Türkiye ’de de satılan bazı elektrikli otomobil modelleri bulunuyor. E-Tron tezsi vasıtaların maliyetlerine dolaysız olarak buradan ulaşabilirsiniz.

Audi logo adımı yanında bu da alakanızı çekebilir: Franky Zapata ’dan yeni hava taşıtı

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.