Mesh destekli modem/yönlendirici: TP-Link Deco X73-DSL

18.03.2023
11
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Mesh destekli modem/yönlendirici: TP-Link Deco X73-DSL

TP-Link üç değişik kullanım senaryosu sunan yeni cihazını Türkiye ’de satışa sunuyor. TP-Link Deco X73-DSL adlı aygıt modem, yönlendirici ve Mesh sistemi olarak kullanılabiliyor. Wi-Takviyeyi de sunan aygıt yüksek Wi-Fi sürati ve geniş kapsama alanı sağlıyor.

Çok rakamda makineye destek sağlayan makinede Süper VDSL özelliği bulunuyor. Bu teknoloji sayesinde VDSL2 modellere göre 3.5 kat daha süratli bağlantı vadeden aygıt, VDSL2, ADSL2+, ADSL2 ve ADSL bağlantı tipleriyle geçimli. Sistem kablosuz bağlantıda 5.4 Gbps çift byemin toplam kıymeti süratlere ulaşabiliyor. Aygıt kablolu bağlantıda da Gigabit süratler sunuyor. Makinede 4 adet Gigabit Ethernet WAN/LAN girişi bulunuyor. Bu girişlere kablo ile ağa dahil olabilen aygıtlar bağlanıp yüksek süratlerde ağa erişebiliyor. Aynı zamanda 1 adet AKILB 3.0 girişi olan mahsulde telefonları modeme bağlamayı sağlayan 2 adet de FXS girişi de yer alıyor. TP-Link Deco X73-DSL, hüzmeleme ve BSS Color teknolojileri sayesinde çok daha geniş Wi-Fi kapsama alanı sağlıyor.

TP-Link Deco X73-DSL modelin Türkiye maliyeti ne kadar?

Aygıt olağan koşullar altında 270 metrekareye kadar aralıksız bir Wi-Fi ağı oluşturabiliyor. WPA3 güvenlik protokolünü destekleyen aygıt TP-Link HomeShield güvenlik kutusuyla geliyor. Sunduğu özelliklerle dikkat sürükleyen makinenin Türkiye ’deki maliyeti ise 200 dolar.

İlginizi çekebilir: L ’Oreal şirketinden 2023 ’te gelecek konutta saç boyama makineyi

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.