Windows 11 ve Samsung telefonlar arasındaki bağlantı güçleniyor

30.04.2023
23
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Windows 11 ve Samsung telefonlar arasındaki bağlantı güçleniyor

Microsoft tarafından geliştirilen Telefon Bağlantısı uygulaması için Windows 11 özelinde bir Samsung telefon imkânı geliştiriliyor.

Microsoft tarafından geliştirilen Telefon Bağlantısı uygulamasına yakında bir “süratli hotspot” özelliği getirilecek. Bu getirildiği zaman Windows 11 işletim sistemli bilgisayarlar, Samsung telefonların internetine süratli biçimde bağlanabilecek. Şu an Insider versiyonlarında test edilen süreçte hiçbir şifre olmayacak ve bağlantı için telefonun “hotspot” ayarlarının aranması gerekmeyecek. Yakındaki Samsung telefonlar bilgisayarın WiFi ağ ayarlarında görünecek ve tek tuşla mobil bağlantı telefondan bilgisayara aktarılmaya başlanacak.

Oldukça kullanışlı görünen bu sürecin One UI 4.1.1 ve üstü Samsung telefonlara özel olacağı duyuruluyor. Ancak sürecin ileride başka Android işletim sistemine sahip telefonlara da açılması bilave ediliyor. Misalin Microsoft ’un Honor ile de Telefon Bağlantısı uygulaması özelinde ortak çalışmaları bulunuyor.

Eğer hali hazırda bilmiyorsanız buradan fiyatsız olarak ulaşabileceğiniz Telefon Bağlantısı uygulaması bihtimaller de sunuyor. Microsoft bunları kendisi şöyle açıklıyor: “Bilgisayarınız da telefonunuzu sizin kadar beğeniyor. Telefonunuzda bulunan hoşlandığınız her şeye doğrudan bilgisayarınızı kullanarak anında erişin. Android telefonunuzu ve bilgisayarınızı birbirine bağlayın ve kısa iletilerinizi görüntüleyip cevaplayın, çağrı yapın ve alın ve daha aşırısını yapın.

En hoşlandığınız fotoğrafları telefonunuzla bilgisayarınız arasında paylaşarak resimlerinizi e-posta ile kendinize yollamayı artık geçmişte bırakın. Telefonunuza değmeden resimleri kopyalayın, tertip edin ve hatta çekip bırakın. Seçili Microsoft Duo, Samsung ve Honor telefonlarda, hoşlandığınız mobil uygulamalara bilgisayarınızdan erişin.

Dosyaları kablosuz olarak telefonunuzdan bilgisayarınıza ve ters doğrultuda çekip bırakarak çalışmaya devam edin. Telefon Bağlantısı uygulamasındaki ayarlarda “Geri bildirim gönder” alternatifini belirleyerek ileride görmek istediğiniz özellikleri bize bildirin. Aygıtlar arası tecrübelerin çalışması için Telefon Bağlantısı uygulaması aracılığıyla Android telefonunuzu Android 7 veya sonraki bir versiyonu çalıştıran bilgisayarınızla bağlamalısınız.”

Windows 11, Telefon Bağlantısı uygulaması ve Samsung ayrıntıyı yanında bu da alakanızı çekebilir: Corsair ’den bükülebilir OLED oyuncu monitörü

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.