Yine gündeme geldi; Samsung bir akıllı yüzük geliştiriyor

23.03.2023
4
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Yine gündeme geldi; Samsung bir akıllı yüzük geliştiriyor

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, birçok değişik alanda etkin olarak yer alıyor. Bunlar arasına “uslu yüzük” tarafı da ilave edilecek.

Güney Kore ’den gelen son haberlere göre Samsung reel anlamda bir uslu yüzük üzerinde çalışmaya başladı. İşletme bu mevzuda daha evvel de gündeme gelmiş, bu emeli için birçok tescil almıştı. Geçtiğimiz sene bulunan tescillerin ayrıntılarına baktığımız zaman yerleşik sensörleriyle parmak hareketlerini algılayabilen bir ürün karşımıza çıkmıştı. Bu ürünle telefonların ve uslu ürünlerin uzaktan hakimiyet edilebileceği aktarılırken, giyilebilir bir uslu kumanda olarak da nitelendirilebilen ürün için yeni balakalar geldi. Söylendiği kadarıyla Galaxy uslu yüzük modeli değişik etkinlik ve sağlık özelliklerine de sahip olacak.

Henüz ne zaman geleceği bilinmeyen ancak 2023 ’te tanıtılması oldukça mümkün olan bu giyilebilir ürün, bazı sızıntılara göre bünyesindeki sensörler ile adımlarınızı takip edebilir, nabız sensörü ile kalbinizi dinleyebilir, uyku takibi gerçekleştirebilir, stres seviyenizi belirleyebilir ve işi bir adım öteye taşıyarak EKG ölçümü bile yapabilir. Uslu yüzük hepsine ek olarak SpO2 ölçümü de yapabilir.

Uslu yüzük modelleri ileride popüler olabilir ancak şu an çok fazla yakalamıyor. Bunun artta özellikle çoğu bireye yeterli gelmeyen batarya ömrü ve hudutlu özellikler yer alıyor. Aynı zamanda bireyler bir uslu yüzük yerine aynı özellikleri daha fazla batarya ömrü ile sunabilen ve ekran taşıyan uslu bileklik ya da uslu saat almayı daha manalı buluyor.

Piyasada hali hazırda satılan çok rakamda uslu yüzük modeli bulunuyor. Bunların en iyilerinden birisi kısa zaman evvel lanse edilen ayrıntılarına burada yer verdiğimiz Oura Ring Gen3 olmuştu.

İlginizi çekebilir: Samsung Galaxy Z Fold4 ve Galaxy Z Flip4 böyle üretilip test ediliyor

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.