WhatsApp duyurdu: “Topluluklar Kullanıma Sunuldu”

17.01.2023
3
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
WhatsApp duyurdu: “Topluluklar Kullanıma Sunuldu”

Bir vakittir gündemde olan altyapı sonunda geldi. WhatsApp bugün resmi olarak “Topluluklar Kullanıma Sunuldu” ilanını geçti.

Bu ilk balakaları daha evvel gelen ve uzun vakittir geliştirilen WhatsApp Topluluklar altyapısı hakkında resmi olarak şunlar aktarıldı: “İnsanların WhatsApp ’ta önem verdikleri gruplar içerisinde bağlantı kurma biçimini bir üst seviyeye taşıyacak olan Toplulukları geliştirmek için yoğun çaba sarf ettik. Bugün, Toplulukları WhatsApp ’ta dünya genelinde kademeli olarak kullanıma sunmaya başladığımızı ve önümüzdeki aylarda bu özelliği herkesin kullanabileceğini duyurmanın coşkusunu yaşıyoruz.

Semtler, talebe velileri ve iş yerleri gibi topluluklar artık WhatsApp ’ta grup sohbetleri tertip etmek için birden fazla grubu tek bir çatı altında birbirine bağlayabilir. Başlamak için Android ’de sohbetlerinizin üst kısmında, iOS ’ta ise alt kısmında bulunan yeni topluluklar sekmesine dokunun. Burada sıfırdan yeni bir Topluluk kurabilir veya mevcut grupları ekleyebilirsiniz.

Bir toplulukta olduğunuzda, lüzum dinlediğiniz balakalara lüzum dinlediğiniz anda erişmek için mevcut gruplar arasında basitçe geçiş yapabilirsiniz. idareyiciler de Topluluktaki herkese ehemmiyetli aktüellemeler gönderebilir.

WhatsApp Topluluklar

Topluluklar sayesinde, kuruluşların irtibat faaliyetlerinin saklılığı ve güvenliği açısından çıtayı başka hiçbir yerde sunulmayan seviyelere çıkarmayı hedefliyoruz. Günümüzdeki seçenekler, iletilerin bir kopyasını uygulamalara veya yazılım firmalarına emanet etmeyi gerektiriyor. Biz ise uçtan uca şifrelemenin sağladığı yüksek güvenlik seviyesini kuruluşların da hak ettiğini düşünüyoruz.

15 ülkeden 50 ’den fazla kuruluşla birlikte çalışıyor ve Toplulukları onların lüzumlarını karşılayacak biçimde geliştirmeye çalışıyoruz. Şimdiye dek aldığımız görüşlere göre bu yeni vasıtalar, bu gibi grupların daha iyi organize olmasına ve amaçlarına erişmesine dayanakçı oluyor. Henüz geliştirmeyi tasarladığımız çok şey var ve önümüzdeki aylarda yeni özellikler ilave etmeye devam edeceğiz. Şimdilik bunu daha fazla insana eriştirmekten ve sizlerin de görüşlerini dinlemekten coşku duyuyoruz.

Bugün ayrıca kullanıcıların merakla bilave ettiğini düşündüğümüz üç özelliği daha yayınlıyoruz: Sohbet içi anketler oluşturma, 32 şahısla görüntülü arama ve 1024 ’e kadar kullanıcıya ev sahipliği yapabilen gruplar. Tıpkı ifade sembolleri, daha büyük dosyalar paylaşma ve idareyici silme gibi, bu özellikler de başta Topluluklar için verimli olmakla birlikte her grupta kullanılabilecek.”

WhatsApp Topluluklar yanında bu da alakanızı çekebilir: GMC imzalı adaleli elektrikli bisiklet HUMMER EV

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.