Yeni CEO evvelinde Tesla işten çıkarma tasarlıyor

21.12.2022
2
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Yeni CEO evvelinde Tesla işten çıkarma tasarlıyor

Elektrikli otomobil pazarının dev işletmesi Tesla, CEO başkalaşımı evvelinde bir işten çıkarma tasarlıyor gibi görünüyor.

Küresel enflasyon ve öteki negatif ekonomik vaziyetlerden etkilenen şirketler, bu gidişatlara karşılık olarak ne yazık ki öncelikle personel azaltımını seçim ediyor. Bu işletmelerden birisi de yeni balakalara göre bir kere daha Tesla olacak. Şirket bir kere daha yeni senenin ilk çeyreği içerisinde bir işten çıkarma asıllaştıracak. Dev üreticinin buna ek olarak işe alımları durdurduğu da aktarılan yeni balakalar arasını dikkat topluyor. Şirket yeni işten çıkarma evvelinde yalnızca kilit pozisyonlara yeni çalışan alacak gibi duruyor. Bu eksantrik bir ayrıntı oldu zira şirketin yakında bir Meksika merkezli kurulacak yeni bir Gigafactory duyurmaya hazırlandığı da yakın zaman evvel çıkan balakalar arasında yer alıyor.

Geçtiğimiz hafta ortaya çıkan balakalara göre Elon Musk, Tesla CEO ’luğunu bırakmaya hazırlanıyor ve yerini alacak bireyi de çoktan seçmiş olabilir. Bu mevzuda ismi geçen ad Tom Zhu Xiaotong. Xiaotong, Tesla ’ya yabancı bir ad değil. 2023 ’şöhret başında Türkiye işlemine de başlayacak işletmeye 2014 senesinde katılan Tom Zhu Xiaotong, şu an faal olarak Tesla ’nın Çin operasyonuna idarıyor ve başarılarıyla firma içerisinde sayılan birisi konumunda bulunuyor.

Tesla ’ya işletmenin Çin ’deki “Supercharger Süratli şarj istasyonları” programının mesulü olarak katıldığı aktarılan Xiaotong, küresel başkan dayanakçısı ve ardından Veronica Wu ’nun firmadan dağılmasının ardından Çin ’deki işlem başkanlığına terfi etmiş oldukça tecrübeli bir ad olarak dikkat sürüklüyor.

Şirketin imal kapasitesini ve satışlarını mucizevi oranda artıran Gigafactory Shanghai fabrikasının kurulmasında da büyük bir hisseyi bulunan Tom Zhu Xiaotong, Elon Musk ’ın yerine oldukça uygun görünüyor. Xiaotong ’un şu an ABD ’de olduğu ve CEO ’luğu almadan evvel oradaki işlemi bildiği de gelen balakalar arasında yer alıyor.

Tesla ve Elon Musk ayrıntıları bu da alakanızı çekebilir: Franky Zapata ’dan yeni hava vasıtayı

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.