28 bin TL ’lik Apple Watch Ultra için ilk incelemeler çıktı [Video]

21.04.2023
4
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
28 bin TL ’lik Apple Watch Ultra için ilk incelemeler çıktı [Video]

Apple Watch Ultra için ilk analizler kısa müddet evvel yayınlandı. İddialı uslu saat maalesef Türkiye ’de çok ama çok pahalı.

Tüm ayrıntılarına burada yer verdiğimiz Apple imzalı en iddialı uslu saat modeli Apple Watch Ultra için yurt dışı merkezli tahlil ambargosu kalktı. Birçok YouTuber ’dan gelen analizler, saatin neler yapabildiğini net biçimde gözler önüne seriyor. Dolaysız olarak tüm sporcular ve serüven tutkunları için özel olarak planlanan uslu saat, genel olarak iyi yorumlar aldı ancak herkese hitap etmediğinin üstüne basa basa vurgu yapıldı. Birçok şahsın saatten bütün olarak faydalanmayacağı aktarılırken, sunulan genel tecrübe ise aşırısıyla iyi bulunuyor. Saatin boyutu mevzusundaki yorumlar ise şahıstan bireye oldukça değişiyor.

Üründe kaçıranlar için çiftli sıcaklık sensörü yer alıyor ve bu sensör hakkında Apple kendisi şunu aktarıyor: “Apple Watch Ultra çift sensörlü tasarımıyla sıcaklık idrak etmeye benzersiz bir yaklaşım getiriyor. Sensörlerden bkocaman saatin arka kısmında, deriye en yakın bölgede, ötekisiyse hemen ekranın altında bulunuyor. Böylece dış etraftan kaynaklanan sapmalar eksiltiliyor. Gece ölçülen bilek sıcaklığı genel beden sıcaklığı için iyi bir gösterge olabiliyor.

Watch Ultra ’daki sensörler uyku sırasında bilek sıcaklığını her beş saniyede bir hakimiyet ediyor ve 0.1 °C kadar ufak metamorfozları bile ölçebiliyor. Kullanıcılar egzersiz, uçak yolculuğu sonrası bitkinlik, hatta hastalık gibi etmenlere bağlı olarak referans sıcaklıkta geceden geceye oluşabilecek metamorfozları Sağlık uygulamasında görebiliyor.”

Geçtiğimiz hafta bildiğimiz kadarıyla bu sensörler takan birey yanında su / deniz sıcaklığını da ölçebiliyor. Bunu dolaysız olarak 2.000 nit parlaklığa çıkabilen büyük ekranda gösterebilen saat, bu balakayla yüzücüleri ve dalgıçları memnun edebilir. Su sıcaklığı gibi bilgiler dalışlardaki giysi kalınlığı tercihi mevzusunda fayda sağlayabilir.

Ürün için “Dünyanın her yerindeki gezginler ve sporculardan esin alarak yeni ve ekstrem civarlar için planlanmış, tamamen yeni bir Apple Watch kategorisi büyüttük ve şimdiye kadarki en dayanıklı ve hünerli Apple Watch ’u yarattık.” açıklamasını yapan Apple COO ’su Jeff Williams laflarına şöyle devam etti: “Apple Watch Ultra, kullanıcılara serüven, dayanıklılık ve keşif alanlarında hudutları zorlamaları için efor veren çok istikametli bir vasıta.”

Apple Watch Ultra yanında bu da alakanızı çekebilir: Sony ’den yeni PS5 reyin kumandası

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.