İddia: “HBO Max Türkiye macerası için RTÜK lisansı alındı”

02.06.2023
1
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
İddia: “HBO Max Türkiye macerası için RTÜK lisansı alındı”

Çevrimiçi içerik pazarının en ehemmiyetli adlarından HBO Max, Türkiye serüveni için ehemmiyetli bir izni almış olabilir.

Geçtiğimiz aylarda Disney+ sonrasında Türkiye ’ye gelmesi bilave edilen HBO Max platformu için Türkiye ve öbür birkaç ülkede yapılması tasarlanan faaliyetler durdurulmuştu. Bugün HBO Max yeniden gündeme geldi zira egirişim adlı internet sitesi, kendi kaynakları üzerinden servis için Türkiye ’de RTÜK lisansının alındığını iddia etti. Hatta kaynağın iddiasına göre burada 10 senelik bir lisans alındı. Egirişim bu büyüme için “HBOMax, çok yakın bir zamanda resmi Türkiye bültenini yaparak Türkiye ’de yayın yaşamına başlayacak.” iddiasını da ortaya atıyor. Ancak bu “yakın zaman” için doğru olmayabilir.

Zira Warner Media ve Discovery ’nin birleşimiyle doğan çatı Warner Bros. Discovery işletmeyi, geçtiğimiz yarıyılda 2023 seneyi için HBO Max ve Discovery Plus servislerini birleştirme kararı aldıklarını duyurdu. Bu 2023 ’şöhret yaz yarıyılında tanıtılacak yeni servisin ismi hali hazırda belli olmadı. Ancak bu dikkat toplayan yeni servisin resmi olarak Avrupa ve Asya-Pasifik bölgesine 2024 senesinde getirilmesi kastediliyor.

Bu açıdan HBO Max, Türkiye pazarına birçok öbür ülke ile beraber ancak 2024 senesinde giriş yapabilir. İşletme, 2022 için tasarladığı Türkiye merkezli tüm yerli çalışmaları da yüksek olasılıkla 2024 yarıyılına kaydırdı. Bu kesin değil ancak servisin Türkiye serüveni büyük olasılıkla pek de yakında yer almıyor.

Firmadan yapılan en son açıklamaya göre tüm servislerin şu an toplam 92,1 milyon abonesi bulunuyor. Bu sayının kurulan yeni servis ile beraber 100 milyonu rahatlıkla geçmesi bilave ediliyor. Küresel ekonomik göstergelerden ciddi biçimde etkilenen işletme, tüm bu büyümelere karşın abone bazında büyümesini sürdürüyor.

HBO Max büyümeleri yanında bu da alakanızı çekebilir: Netflix ’in son yarıyıldaki en popüler filmi

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.