Instagram, güncel aylık aktif kullanıcı sayısını açıkladı

30.04.2023
3
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Instagram, güncel aylık aktif kullanıcı sayısını açıkladı

Meta ’nın en ehemmiyetli platformları arasında başı sürükleyen Instagram için aktüel aylık etkin kullanıcı rakamı açıklandı.

Instagram, son yarıyılda TikTok karşısında çok ciddi biçimde kan kaybediyor. TikTok ’u tutmak, TikTok ’la gayret etmek ismine aralıksız olarak ciddi farklılıklar yapan firma, hali hazırda kullanıcı rakamı açıdan çok iyi gidişatta ve fazla yüksek oranda kullanılmaya devam ediliyor. Bugün yapılan açıklamaya göre firma aktüel olarak aylık 2 milyar aylık etkin kullanıcı rakamını erişmiş gidişatta.

2018 senesinde aylık 1 milyar etkin kullanıcıyı geride bırakan Instagram, hali hazırda Facebook ’un gerisinde yer alıyor. Meta ’nın kendi bilgilerine göre Facebook ’un şu an 2,96 milyar aylık etkin kullanıcısı bulunuyor. Meta yaradılışı ile bir alt işletme halini alan Facebook, yeni nesli kaybetti ancak hali hazırda milyarları bünyesine sürüklemeye sürdürüyor

Facebook, Instagram ve WhatsApp ’ın başındaki çatı işletme Meta, bugün 2022 ’nin üçüncü çeyreğinde 27,7 milyar dolar kazanç ve 4,3 milyar dolar net kâr elde ettiklerini açıklamıştı. Firmanın aktüel parasal gidişatı çok beğenilmedi.

Gelirlerin düşmesine neden olarak küresel ekonomik gidişatları ve enflasyonu gösteren Meta, kazanç kaybını yatırımcılarına metaverse tarafına yapılan büyük yatırımlar üzerinden pozitif göstermeye çalışıyor.

Birçok yatırımcı ise metaverse için çok fazla para yakıldığını düşünüyor. Meta CEO ’su Mark Zuckerberg, metaverse ’in uzun vadeli getirisinin çok yüksek olacağına inanıyor.

Instagram sayıları yanında bu da alakanızı çekebilir: İnsansı robot Ameca ve yapabildikleri

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.